Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 244
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 244
Název:Koule z času a prostoru
(Die Kugel aus Zeit und Raum)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2402
Nesmrtelný z Poutníku prořízne zeď mlčení - a Harno se vrací zpět z konce času...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Kapitán Thomas - velitel KC-38

Gucky - myšob je unesen

Major Curt Bernard - »lstivý« muž

Major Fracer Whooley - velitel tajného satelitu Troja

ID - duchovní bytost z Poutníka se překvapivě ohlašuje

Harno - koule z času a prostoru

Po dvoutýdenním atomovém požáru Siren 4. října 2402 exploduje. Nyní se bezúčelně ženoucí Mobyové zničí větší část v Andro-Betě žijících Dvounosích1). Jen strážní flotila Modronosých unikne katastrofě.

S pulcem KC-38 podnikne Perry Rhodan let k asteroidu Trója. Vedle Melbara Kasoma, Icho Tolota, Wuriu Sengua a Guckyho se cesty na vlastní přání zúčastní také hlavní skladmistr Curt Bernard. Když Rhodan 6. října dorazí k Troje, najde tam ANDROTEST III2), který tam dorazil o sedm dnů dříve, a ve stejný den ho pošle s novými informacemi zpět do Soustavy ztracených.

Zatímco KC-38 odlétá k planetě Gleam, kterou Rhodan určil jako novou základnu v Andro-Betě, naváže s Terranci kontakt nesmrtelný z Poutníka3), učiní víceznačnou výpověď o budoucnosti a mluví o kruhu, který se uzavře.

Na Gleamu narazí Gucky nakonec 13. října na kulovitou bytost Harno4). Varuje před útokem strážců Sirenu, kteří přečkali zkázu měsíce. V následující noci zaútočí na astronauty mnohotvární androidi ze Sirenu5), umělé bytosti se ale nakonec s Harnovou pomocí podaří překonat. Atlan přistane s CRESTEM II a ostatními bitevními loděmi na Gleamu.