Perry Rhodan 1206 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1206
Název:Útěk do labyrintu
(Flucht ins Labyrinth)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Odysea Jena Salika ve Starsenu, ve městě hrůz
Hlavní postavy románu:

Jen Salik - Rytíř Hlubiny se postaví do boje o status

Ol On Nogon - občan statutu tři ze Starsenu

Wöleböl - důvěrník Jena Salika

Hulnan 2317 a Kalk 978 - Geriokrati ze Starsenu

Jorstore - vyzvědač kosmokratů

Ačkoliv Meykantendové, netopýrům podobní tvorové se smyslovými tykadly vybavenou kladivovitou hlavou a 80 centimetrů dlouhým, rybovitým tělem, což poukazuje na aquatické předky, jsou Ol On Nogonem utlačováni a vykořisťováni, nenajde u nich Jen Salik žádnou připravenost k boji proti svému pánovi. Meykantender Wöleböl se ale rozhodne stát se Terrancovým důvěrníkem, poté co ten zachrání skupinu jeho druhů před výběrčím Nogonem. Tito věrní mužové loví vězně, které občané statutu tři musí před uplynutím Hlubinoroku odevzdat Geriokratům. Podle pověstí se z vězňů stanou legendární Časoprostoroví inženýři1). U Meykantenderů objeví Salik sošku Tengri Lethos-Terakdšana2), který má představovat Ocelového pána.

Mezitím dá v 380 metrů široké a 50 metrů vysoké kopuli Životního dómu3) Nejstaršího, humanoidní bytosti, jejíž vzhled a tvář jsou zakryty šedým pláštěm s kapucí, Hulnanovi 2317 a Kalku 978 rozkaz, aby přivedli Salika mrtvého nebo živého, a pro případ selhání jim hrozí odepřením život prodlužující buněčné aktivace. Oba Geriokrati podnítí poté Nogona, Fluderwola se skříňovitým trupem, silnýma rukama a nohama a hruškovitou hlavou s jako pěst velkýma fazetovýma očima, aby Salika vyzval k boji o status. Na prstencovém testovacím stanovišti si musí Salik vybrat, jakým způsobem má být čistě duševní duel veden. Protože nezná pojmy jako »Potenciál Vagendy« a »Hlubinoplavci«, zvolí Terranec ve vzpomínce na vyprávění Perryho Rhodana o maličkých Mockách, kteří své protivníky zaháněly obrovskými, mentální silou materializovanými nestvůrami4), »Fantazii«. V boji, ve kterém se Nogon a Salik pokouší, dotknout se svého soupeře vždy s novým produktem obrazotvornosti, vyhraje Rytíř Hlubiny nakonec když vytvoří motýla, který si na sedne na jeho protivníka, protože ten tuto bezstarostnou bytost ignoruje. Salik se stane novým statutárním pánem Meykantenerů.

Současně začne Černočas, a Oceloví žoldnéři odvezou Nogona sesazeného na občana statutu dva. Ačkoliv žoldnéři Ocelového pána, pancéřovaní insektoidi, postupují vůči členům Fraternitátu a Geriokratům se smrtelnými zbraněmi, sleduje Hulnan 2317 a Kalk 978 dále Salikovu stopu. Rytíř Hlubiny proto vstoupí s Wölebölem do jedné budovy v opuštěné a strašidelné městské čtvrti a najdou tak přístup k podzemnímu labyrintu, ve kterém sídlí Slepí poustevníci5). Vyzařování jeho buněčného aktivátoru tam probudí dočasně humanoidního Jostoreho, který před tisíciletími musel před Geriokraty a Fraternitátem prchnout do systému kaveren a padl za oběť procesu zkamenění. Vyzvědač kosmokratů oznamuje, že jak Nejstarší, tak i pán Fraternitátu jsou odpadlí Časoprostoroví inženýři, jejichž cílem je vyrovnat se Kosmokratům6), a varuje Salika před zrádcem stojících mezi Slepými poustevníky. Dříve než při novém zkamenění zemře, radí Jostore Salikovy, aby vyhledal dalšího, který se nachází hlouběji v labyrintu, a nechal se přitom vést světlem svého buněčného aktivátoru. Salik a Wöleböl se vydají na cestu, aby našli Roster Rostera5).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál