Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 563
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 563
Název:Na lovu přízraku
(Gespensterjagd)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3443
Bůžek na Merkuru - v boji s mutanty
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor je připraven k vyjednávání.

Gucky – Myšob se účastní honu na přízrak.

Dalaimoc Rorvic – Šéf komanda CYD.

Tatcher a Hainu – Kapitán se účastní lovu přízraku.

Tobias Kukuruzku-Schulze – Cynočlověk.

U'Krantomur – Vyjednávač vládců Roje.

Yorgho – U'Krantomurův průvodce.

Dne 12. března 3443 unikne Dalaimoc Rorvic v sudatoriu MARCA POLA vražednému přepadení. Tobias Kukuruzku–Schulze2) zjistí, že atentátník, který zahynul při útoku, byl zřejmě kondcionován ještě v době ohlupení.

Krátce poté zachytí Pozemšťané v interkosmu koncipované volání bůžků Roje. S poukazem na to, že s psiozářením Kartiů odhalili lidé jejich hlavní slabost a další vojenský střet je pro bůžky nepřijatelný, nabízejí páni putující minigalaxie vyjednávání. Dne 15. března letí jako KONG–KONG pojmenovaná loď EX–4355, stojící pod velením dr. Marta Hung–Chuin, k válcovité lodi Černých démonů. Explorer, na němž se nachází Perry Rhodan, Fellmer Lloyd, Balton Wyt, Gucky, Merkoš, lord Zwiebus, Kukuruzku–Schulze a tomu komando CYD přijme devadesát světelných let od Sluneční soustavy vyjednavače Roje, žlutofialově skvrnitého a pravděpodobně ne parapsychicky nadaného bůžka U'Krantomura, a jeho průvodce, metr velkou bytost jménem Yorgho, připomínající křížence housenky a hlemýždě. Analýza pojmu Karduuhlové, jak si sami říkají vládci Roje, pak přinese odhalení, že tento název znamená „menší děti rozptýlené inteligence“. Když dvoudenní zkoumání v KONG–KONGu potvrdí, že U'Krantomur ani Yorgho nedisponují parapsychickými schopnostmi, jsou bytosti Roje přivedeny na Merkur. Patrně po chybném použití své psionické energie náhle Rorvic mizí a je integrován coby složka paratronového štítu, obepínajícího Sluneční soustavu.

V merkurské stanici M–I–C začne jednání s U'Krantomurem, na němž se krom Rhodana podílí také Atlan a Reginald Bull, jakož i dvacet vědců a vojáků. Hned v počátku rozhovoru se U'Krantomur nenadále rozplyne, protože může jako decentralizér rozložit molekuly svého těla do velké oblasti. Částečným spojením s jinými živými tvory je bůžek schopen narušovat aminokyseliny cizích bytostí a tím je zabíjet. Se space jetem DAGY–CHORNY následují Perry Rhodan a Tatcher a Hainu bůžka, jehož cílemje vynutit si odpojení důležitých systémů paratronu, do strážního satelitu. Když začne U'Krantomur manipulovat paratronovým štítem, materializuje se v satelitu ve své obvyklé podobě Dalaimoc Rorvic. V M–I–C mezitím Gucky zjistí, že symbiont Yorgho slouží jako psionický zesilovač a orientační bod pro bůžkovy molekuly. Protože housenkovitá bytost zemře na otravu, může Rorvic porazit U'Krantomura v psionickém duelu. Karduuhl se pokusí stabilizovat své tělo v DAGY–CHORNY, kde se však namísto Rhodana a A Hainu zdržují pouze jejich robotičtí dvojníci. Jakmile se deformované pozůstatky U'Krantomura shledávají na palubě, je space jet zničen explozí.