Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1393
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1393
Název:Poselství z domova
(Botschaft aus der Heimat)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 448 NGL = 4035
Odjez k bodu Imago - CIMMARON na Rhodanových a Atlanových stopách
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - jeho CIMARRON je obsazen

Gucky a Benneker Vling - myšob a posel ID v zajetí

Hon-Tur - projektový vedoucí Kartaniňanů

Ossama - Nakk

Atlan - Arkonidan u Nachod as Qoor

11. ledna 448 NGL dorazí CIMARRON1) k modrobílému obřímu slunci Erego. Na měsíci jeho jediného satelitu, hnědého trpaslíka Unag, je připravován transfer poslední čtvrtiny Hangaye.

Záhadným zaměřovacím experimentem, který ublíží také Eirene, ohrozí ESTARTU hledající Benneker Vling projekt Meekorah, zatímco naruší pulzní hyperzáření, které vychází z Varranu, jedenačtyřicátého měsíce Unagu. Aby ukázali své mírumilovné úmysly, dovolí galaktikové poté, aby na jejich loď vstoupil Vennok odpovědný za bezpečnost systému Erego.

Na požádání Nakka Ossama jsou Reginald Bull, Gucky a Vling internováni na Gallumu, třináctém měsíci. Teprve když se jim po devíti dnech technickým trikem Vlinga podaří utéct, pověří kartanských vedoucí projektu Hon-Tur svého zástupce Ossamu, který tři Meekorahany převezl na dvacátý třetí měsíc Unagu zvaný Monifar, na kterém se nachází řídící centrála transferového zařízení. Uprchlíci mají ale dojem, že Ossama, potomek Dalphrola2), usiluje o jejich smrt.

Vlídný Hon-Tur vysvětluje galaktikům, že vzhledem k aktivitám Hauriů je 28. únor pevně stanoven jako neodkladný termín pro transfer čtvrté části Hangaye, a Bull ho informuje o Haurijské stanici Ur amm Taloq3).

Když přijde zpráva, že Benguelové a Juatafu pátrající po svém Imago vyrazili za Perry Rhodanem, odstartuje CIMARRON okamžitě k 35‘000 světelných let vzdálenému sběrnému bodu Imago. Tam se galaktikové na Benguelském světě Hulor, druhé planetě oranžového slunce Arivor dozví, že se Rhodan zdržuje u Nachod as Qoor. Vling projeví doměnku, že hledači Imaga se orientují podle Rhodanova buněčného aktivátoru.

U Díry věčnosti, kterou manifestace ID identifikuje jako psionický otisk DORIFERU, potká CIMARRON 29. ledna Tarkanskou flotilu s Atlanem. Protože Benguelové a Juatafu najednou označují Arkonidana za svého Imago, začnou se galaktikové strachovat o Rhodana drženého v JUNAGASHI4).