Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1394
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1394
Název:Z pověření mrtvého
(Im Auftrag der Toten)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 448 NGL = 4035
Odveta za Gruur - Kníže ohně je pronásledován
Hlavní postavy románu:

Atlan a Reginald Bull - vydají se osvobodit Perryho Rhodana z moci Afu-Metema

Iruna z Bass-Thetu, Gucky, Eirene a Nuria Gaih Zahidi - členové akčního komanda

Gojoh ama Sunnuh - chce pomstít mrtvého

Perry Rhodan - Terranec u Nachod as Qoor

Když se padesát bojových lodí Hauriů vynoří u Nachod as Qoor, stáhne se flotila galaktiků po krátkém boji pryč. V ochraně ASP odlétá ale TS-CORDOBA znovu do blízkosti JUNAGASHE, a Gucky a Ras Čubaj se teleportují s Atlanem, Irunou z Bass-Thetu, Reginaldem Bullem, Fellmerem Lloydem, Eirene a Nuria Gaih Zahidi, dcerou velitele křižníku Unaire Zahidi1), do lodního konglomerátu Benguelů.

Atlan, Iruna z Bass-Thetu, Eirene a Gucky jsou parapastmi Afu-Metema přemístěni do cizorodého iluzorního světa, na jehož vzniku se podíleli Trurtharové2). Na oplátku za psychickou energii, kterou odeberou Iruně z Bass-Thetu, se ale Trurtharové zřeknou dalšího udržování pastí. Vůči Atlanovi cizorodá bytost naznačí, že se Tovari Lokoshan3) zdržuje v Ur amm Taloqu. Eirene zůstane zajata, protože si krátce předtím přivolala na pomoc Si kitu4) a ta s apelem na aroganci kosmokratické dcery modifikovala pole její parapasti.

Iruna z Bass-Thetu v zerosnu marně pátrá po Eirene a dozví se přitom, že Perry Rhodan s Beodu je na cestě k LEDĚ. Gucky teleportuje s Atlanem a Akonankou do DORIFER-kapsle obklopené plástovými elementy Benguelů. Nakonec osvobodí Rhodana a Beodu, kteří byli mezitím obklíčeni Haurii.

V novém zerosnu pozná Iruna z Bass-Thetu Eirenin úděl a potká Gojoh ama Sunnuha. Dva metry vysoký bezvlasý hominid s bílou kůží, který má černé zornice, je jako jeden poslední ze svého národa, aby Afu-Metema potrestal za zničení miliony let staré civilizace z Gruuru, Světa devátého slunce5). Odstraní všechny parapasti na JUNAGASHI, rozpustí své tělo na molekulární mlhu a smísí se s Nuria Gaih Zahidi, která se svými společníky dorazila k Atlanově skupině.

Když Benguelové na rozkaz obou Imago rozpustí svůj lodní konglomerát, zaútočí Julian Tifflor s galaktickými jednotkami na centrální element JUNAGASHE, ve kterém se zdržuje Afu-Metem. Gojoh ama Sunnuh se pokusí kůží Nurie Gaih Zahidy zabít Knížete ohně, ale šipka ukončí jen život Benguela. Dimenzionálně nadřazená hmota Afu-Metema naproti tomu skočí do jedné haurijské lodi a unikne6). Sunnuh zmizí bezestopy7).