Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 394
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 394
Název:Bestie se probouzí
(Die Bestie erwacht)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Masový vrah - už 521 let mrtvý - znovu udeří
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor a zakladatel Solárního impéria

Major Roursel Habylet - velitel lehkého křižníku SCENDALA

Kapitán Syn Rodeger - veterán z CRESTU IV a milovník čerstvého masa

Tomas Lamely - hangárový důstojník SCENDALY

Capricornus, Tastevin a Boulrevoir - první tři oběti znovu probuzeného masového vraha

Flora - prase, které vyvolá rozruch

Lehký křížník SCENDALA provádí rutinní průzkum materiálového mostu mezi oběma Magellanovými mračny.V podivně vyhlížejícím vraku baramské lodi naleznou členové posádky kromě mrtvé posádky a mrtvých Gurradů ještě neživé monstrum,které vědci chtějí prozkoumat v laboratoři křižníku...


14. července 2437 objeví posádka lehkého křižníku SCENDALA pod velením majora Roursela Habyleta, který již měsíc zkoumá materiální most mezi Magellanovými mračny, vesmírem se vznášející vrak baramské lodi. Vedle mrtvých Gurradů a Baramů naleznou na palubě nehybné tělo čtyři metry velké haluťanovi podobné bytosti s kůží z modrozelených, šestiúhelníkových šupin. Kapitán Syn Roderer, který se zúčastnil cesty CRESTU IV po M 871), pozná v gigantovi, který má do hrudi zapuštěny tři modře zářící kameny2), jednu z Okefenoky vytvořených Bestií. Pozemšťané zjistí, že Bestie měla před 521 lety příkaz přivést 500 Gurradů z Velkého do Malého Magellanova mračna. Lví lidé, kteří byli vybráni k tomu, aby je převzali příslušníci První vibrační moci, zabili posádku baramské lodi a následně otrávili Bestii čtyřmi tryskajícími hady, které tajně propašovali na palubu. Přišli ale o život, když jejich oběť začala v agónii zuřit.

Poté co do SCENDALY napustí kyslíkovou atmosféru, Bestie se probudí. Přebírá postupně členy posádky SCENDALY a snaží se terranskou loď dostat do své moci. Aby Pozemšťany oklamal, vyhodí nakonec svůj prázdný bojový oděv do vesmíru a odpálí ho. Bezprostředně před tím, než křižník dorazí na místo setkání se Solární flotilou, je Bestie ale objevena a zabita.

Poznámka: toto je poslední díl původní série, který vydalo nakladatelství Ivo Želený.