Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 368
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 368
Název:Od galaxie ke galaxii
(Von Galaxis zu Galaxis)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Svedou bitvu s prázdnotou mezi hvězdnými ostrovy - a rozloučí se se svou lodí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor pošle CREST IV na 27 milionů světelných let dlouhou cestu

Poručík Paol Haines - velitel operace »Orel jedna«

Mainart, Ofar a Phillip - společníci poručíka Hainese

Major Lansbury - technický důstojník CRESTU IV

Imrrhi - král »Strak« z planety Homeside

Illht - Imrrhiův mluvčí a kontaktní osoba

Rrhaal - vládce prázdnoty mezi hvězdnými ostrovy

Na Crestu IV, vlajkové lodi solární flotily, se píše září 2436. Po dlouhých měsících bloudění neznámou galaxií M-87 a mnoha fantastických dobrodružstvích se konečně zdá, že se vesmírná Odysea blíží ke svému konci a Pozemšťané našli způsob, jak se vrátit domů. Vládci kulovité galaxie, tajemní a mocní Budovatelé centra, byli donuceni splnit Rhodanovy požadavky a vydat jim dva paratronové konvertory, s jejichž pomocí by měla být cesta do domovské Mléčné dráhy hračkou...

Avšak odvážným mužům a ženám se do cesty znovu postaví něčekané překážky a netušená nebezpečí, nejprve při mezipřistání na planetě Homeside, obývané inteligentními strakami, a poté ve volném vesmíru. Teprve bitva mezi hvězdnými ostrovy rozhodne o úspěchu nebo neúspěchu skoku OD GALAXIE KE GALAXII...


11. září 2436 přistane CREST IV na Homeside, jediné planetě rudožlutého slunce na okraji M 87, aby se do obou na trupu připevněných halutských lodích mohli vestavět paratronové konvertory. Po prvním střetnutí s obrovskými netopýrovitými Strakami, které nepřiznávají individuím žádnou hodnotu a proto jednotlivé lidi bezmyšlenkovitě zabíjejí, dojde k dorozumění s těmito bytostmi, které jako boha uctívají Kii-jiöh-rrhaal, »toho, který se vznáší nad námi«. Poté co jsou paratronové konvertory nainstalovány, odstartují 14. září tři lodě k dalšímu letu.

Zatímco se pětitisícihlavá posádka CRESTU IV 19. září přesunuje do obou halutských lodí, je na palubě terranské vlajkové lodi flotily napaden seržant Eller Mainart Strakou Illhtem, kterou ale dokáže přemoci. Krátce na to se CREST IV musí bránit útoku Strakami uctívaného Rrhaala, inteligentního, vlákny feroniklu protkaného skalního bloku. Při průzkumu Illhta vyjde najevo, že Straky jsou jen díky implatantaci takového kamene inteligentní a představují živoucí roboty Rrhaala1).

Poté co je CREST IV naprogramován na podsvětelný let směrem k Mléčné dráze1), odpojí se obě halutské lodě 20. září od jeho trupu a letí s vlastním lineárním pohonem dále, dokud se ve vzdálenosti 5.3 milionu světelných let od M 87 nedostanou do pozice, na které modrá záře už neúčinkuje a neznemožňuje dimenzotranziční lety. Kolem 20:03 hodin začnou s jedenapůlhodinovým dimenzotransičním letem k Mléčné dráze2).

Po jeho konci se aktivuje Budovateli centra nastavená automatika, která má lodě přivézt zpět do M 87. Na neznámém pravěkém světě, který jako první planeta krouží kolem malého žlutého slunce, opustí všichni členové posádky obě halutské lodi. Rhodan stačí z lodi Icho Tolota vyslat otevřené volání o pomoc, než obě lodě odstartují k automatickému zpátečnímu letu.