Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1222
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1222
Název:Chronofosílie
(Das Chronofossil)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Návrat ke Světu sta sluncí - časově zakonzervovaní útočí
Hlavní postavy románu:

Stalion Dove - Oxtorňan na Světě sta sluncí

Normorken Shik - vůdce časově zakonzervovaných

Quadrup Holstenkol, Lurz a Oberverrobot - Shikovi společníci

Kazzenkatt - Element vedení vyklízí Svět sta sluncí.

Sragjakryh - královna vojáků se probouzí

Stalion Dove dorazí na ZESILOVAČ a rozhodne se společně s časově zakonzervovanými přenést část nové Praplazmy z Rando I transmiterem přes bývalé základy Dekalogu na Svět sta sluncí. Pomocí zařízení ZESILOVAČE chráněni před účinky generátoru těsnícího pole, přistanou Dove, Normorken Shik a další časově zakonzervovaní na světě Posbiů1). S hrozbou, že mu kvůli dalšímu selhání bude odepřeno prodloužení života, pověří Pán Elementů Kazzenkatta zpětným získáním ZESILOVAČE. Zerosnílek aktivuje »Elementy ducha«, »Transcendence«, »Prostoru«, »Techniky« a třicet posledních »Elementů masky«2). Dove a jeho společníci tyto útočníky sice překonají, ale Kazzenkatt mezitím získá s pomocí Nenávistných Posbiů z jednoho STROJE Anin Anů přístup k ZESILOVAČI a vzbudí Sragjakryh, Královnu vojáků. Mučením nucené, začíná amorfní tělo Sragjakryh produkovat armádu klonů, která zaútočí na časově zakonzervované. Protože jim hrozí podlehnutí těmto metr velký, čtyřnohým bytostem, jejichž čtyřdílné tělo nese vejčitý orgán s množstvím tykadel, zavolá si Shikův zástupce, housenkovitý Urzfa-Durfza Quadrup Holstenkol na podporu loď, kterou přiletěli.

Mezitím vede Kazzenkatt se STROJEM »Elementu techniky« ostatní Elementy k základům SKLADU, do kterého Pán Elementů přivolá Ledový houf. Ve stejné době se Nekonečná Armada přibližuje ke Světu sta sluncí, na kterém je svržena vláda Nenávistné plazmy. Přes transmiter proniknou Perry Rhodan, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd a Gucky do základů ZESILOVAČE, v jehož sterilním oddělení Dove a jeho kamarádi pod velkým nebezpečím pátrají po zdroji cizích vojáků. Nakonec je Sragjakryh, která původně sídlila na malém asteroidu v systému trpasličího slunce, osvobozena. Královna okamžitě stáhne své klony zpět.

Skrze aktivaci chronofosílie Svět sta sluncí se promění hypertoiktické spojení v bionické sesíťování, což znamená pro Posbie evoluční skok, díky kterému se z každého Posbie stane vnímající bytost. Dove odstartuje se ZESILOVAČEM, aby společně s časově zakonzervovanými pátral v celém vesmíru po jejich domovských planetách. Taurec se vydá s Rhodanem, který podle jeho výroku mezitím shromáždil dostatek mentální energie, aby mohl naplnit nejdůležitější úlohu, navštívit Frostrubin3), zatímco Višna a Nachor-Ordoban opustí BÁZI kvůli mentálním depotům.