Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Element transcedence
hledat

Element transcedence byl v roce 427 NGL složkou Dekalogu elementů. Byl vytvořen v Negasféře jako náhrada za Elementy lži a energie zničené v boji proti Genetické alianci.

Elementy pocházejí z okrajového území Negasféry. Jsou to asi jako prasata velcí červení červi bez znatelných smyslových orgánů. Pohybují se pouze vysloveně pomalu, průměrně asi pět metrů za hodinu. Mohou se prostřednictvím telekineze přidržovat na povrchu předmětů a dokonce přežívat ve vakuu.

Jejich schopností je přesunout potenciálního útočníka do jiné existenční roviny. Tato sféra představuje pro oběti zásadně ráj. Časový interval může být přitom od několika minut do několika dnů. Výhodou pro Dekalog je to, že se útočník jednak na určitý čas ztratí z dosahu, a na druhé straně je extrémně euforický, takže zapomene na všechny nepřátelské úmysly.

Nepříznivé je, že jako polointeligentní bytosti potřebují neustálou kontrolu. Proto je v akci musí podporovat ostatní elementy nebo Kazzenkatt sám pomocí zerosnu.

Element transcedence byl zničen, když ho Pán elementů poslal do akce na Chortu. Byly společně s Chortem pomocí zařízení Selphyr-Fataro strženi do Mínus-světa.