Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1382
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1382
Název:Vítězné svědectví
(Das Siegeszeugnis)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Předmostí na Zerenghaa - robotské vojsko je přeprogramováno
Hlavní postavy románu:

Ratber Tostan - »živý mrtvý« jako inspektor Hexameronu

Posy Poos - Tostanův malý průvodce

Aaron Silverman, Ali Ben Mahur a Juri Katčenko - členové předmostí Zerenghaa

Adam Pittenburg a Rodnina Kosnatrowa - hyperfyzik a neuropsionička galaktického expedičního sboru

Zatímco Salaam Siin svým zpěvem Haurie na Jezetu odláká, přiblíží se Ratber Tostan 11. listopadu 447 NGL s lodí HAUREX1) k planetě Paghal, která vysokému albedu, způsobeného vysokým množstvím vodních par v kyslíkové atmosféře, vděčí za označení Bílá planeta. Když teleportér Ras Čubaj Atlana a Irunu z Bass-Thetu vysadí na planetě, padne dočasně do hlubokého bezvědomí. HAUREX se musí stáhnout, protože Hauriové ze systému Ushallu neakceptují identifikační kód platný pro Zapursh1). Ačkoliv agregáty ukořistěné Haurijské lodi selhávají, dorazí Tostan k TS-CORDOBĚ, se kterou se Julian Tifflor zdržuje v blízkosti ledového světa Zerenghaa.

Aby podpořil Aarona Silvermana, Ali Ben Mahura a Juri Katčenko, kteří tam před sedmi dny na příkaz Tifflora se space-jetem přistáli se space jetem, odletí Tostan 17. listopadu k 59. planetě a vystupuje vůči »Strážci Vítězného svědectví«, robotskému veliteli ledového světa, jako Hexton-Mer, apoštol, jeden z inspektorů Hexameronu. Galaktickému hráči a jeho společníkům se podaří eliminovat bezpečnostní zapojení NETRONU, než je bluf rozeznán. S pomocí přenosného FPA (miniaturního verze Adaptéru cizího programu), kterým byly kontrolovány systémy HAUREXU, přeprogramují galaktikové zvláštní roboty Zerenghaa, kteří vykazují konstrukční vlastnosti nejrůznějších Hangayských národů a vykazují velkou část defektů.

Když Tostan a Tifflor 23. listopadu navštíví na jižním pólu planety Vítězné svědectí, jeden z Haurii tabuizovaný, 200 km veliký kráter, ze kterého vychází pětidimenzionální záření, vysvětlí »Strážce«, že před více než padesáti tisíci lety zde Pán Heptameru svými ozbrojenými silami porazil podlého nepřítele, moc, která opovrhovala kosmické zákony a která se stavěla příkazu Šesti dnů. Kráter je svědectvím porážky protivníka. Žádný služebník a žádný prorok Hexameronu nesmí do Jizvy smrti a zničení vstoupit, dříve než vyhasnou poslední stopy popírače zákonů. Prudké bušení Tifflorova buněčného aktivátoru je pro Tostana důkazem, že poraženým protivníkem Heptameru byla ESTARTU. Terranec je ale přesvědčen, že se superinteligenci podařilo své nepřátele oklamat2).

LIBRA, loď Tarkanského svazu, zaměří robotský křižník, který HARMONII odvezl na Zerenghaa. Když Tostanem kontrolované stroje »Strážce« ophalskou kosmickou loď převezmou, opustí robotská loď opět ledovou planetu. Salaam Siin předá Tifflorovi data o materiální kolébce, kterou Ge-Liang-P'ou dostala od Arnd-Kela.