Perry Rhodan 1037 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1037
Název:Zajatci SOL
(Gefangene der SOL)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Boj o SOL - a o život Buhrlů
Hlavní postavy románu:

Surfo Mallagan - muž se čtyřmi Spoodii bojuje proti svým přátelům

Scoutie a Brether Faddon - Betišdové se pokoušejí zkřížit plány svému kamarádovi

Tomason - velitel SOL

Tanwalzen - High Sideryt SOL

Douc Langur - bývalý výzkumník Císařovny z Thermu je opět zpátky

Na SOL pokračuje patová situace mezi Surfo Mallaganem a Tomasonem. S podporou Brethera Faddona a Scoutie nechá kranský velitel provádět sabotážní akce. Vzniklé škody vyvolají přestávku v nadsvětelném letu. Douc Langur se vydá hledat Mallagana.

Faddon a Scoutie nakonec proniknou do prostřední části SOL a naleznou tam 320 Buhrlů, kteří tvoří sklízecí posádku Spoodijské lodi. Těla potomků Solánců jsou pokryta onou skleněnou kůží, která se poprvé vyskytla u takzvaného Vesmírného dítěte1). Buhrlská kůže dovoluje svému nositeli jednak pobyt ve vakuu, nutí ho ale na druhou stranu k pravidelným návštěvám vesmírného prostoru, jinak se změní na neprostupný pancíř a její majitel zemře na otravu2).

Mallagan se zpočátku pokouší Tomasona přinutit k urychlení opravárenských prací, když skrze SENEKU nechá přiškrtit přívod vzduchu, poté ale opět přívod vzduchu normalizuje a zaplní dokonce i vzduchoprázdné části lodi. Zabrání ale, aby Buhrlové opustili SOL a odsoudí je tak ke skleněné smrti pro vévodství Krandhor.

Když Langur, který se dostane k Mallaganovi, nemůže Betšida přimět slovy k návratu, zaútočí na něj. Bývalému výzkumníkovi Císařovny z Thermu si sice podaří zničit vedlejší centrálu, přes kterou Mallagan komunikuje se SENEKOU, je ale od nositele čtyř Spoodiů postřelen. Když roboti SENEKY akceptují Mallagana a znovu mu umožní navázat kontakt s biopozitronikou, dojde Betšide k podezření, že byl SENECA manipulován. O něco později povolí Buhrlům přístup do volného prostoru, hrozí ale Tomasonovi, že zničí SOL, pokud se do deseti dnů nedostane na Kran.

Kranové proto souhlasí se Scoutiným návrhem dát jí a Faddonovi tři další Spoodie, aby se tak Mallaganovi vyrovnali. Na otázku Scoutie, zda by Mallagan mohl zabít Věstce, odpoví Tomason, že Věštec se nachází ve Vodním paláci na Kranu, do kterého má přístup jen Vévodové a služebníci Věštce3).

Mezitím na Kranu čekají vévodové Gu, Carnuum a Zapelrow marně na přílet Spoodijské lodi.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál