Atlan 585 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 585
Název:Atentát na budoucnost
(Anschlag auf die Zukunft)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 584 • chronologicky • AT 586 »
Vydáno poprvé:20. prosince 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: listopad 3804
Genetický útok na palubě SOL

Hallam Blake je žurnalista na SOL, který vede malé noviny a jeho žena Alyn čeká dítě. Pokouší se přijít na stopu plánu HIDDEN-X na pomstu. Od Atlana se dozví, že Akitar zvláště trpěl pod mentálním útokem, dokud při jednom okružním letu s POKLADEM na Krymoran nezmizel. Po návštěvě Breckcrowna Hayese a Hage Nockemanna se Blake rozhodne najít Hreilu Morszek. Kvůli zvěstem o nákaze začne pozvolna vznikat hysterie vůči Buhrlům.

Žurnalista náhodou narazí na Buhrla, který vypadá jako Tristan Bessborg. Prchne před fanatickými Solánci se zbraní do generátorové stanice. Když se Blake kabelovou šachtou přiblíží k Bessborgově kopii, je jím paralyzován. Krátce na to zastřelí Solánci prchajícího Bessborga. Tkáň v pozůstatcí se ukáže být molaatskou.

Bora St. Felix vypráví Blakeovi, že její syn Foster myslel, že Morszeku telepaticky zaměřil. Žurnalista objeví Hreilu Morszek v nepoužívaném pohřebním ústavu, krátce před tím, než zemře. Její poslední slova nechávají tušit, že plán HIDDEN-X směřuje proti možnosti Solánců, mít děti. Atlan se dokonce obává, že se Solánci kvůli nebezpečí přenosu nákazy už nikdy nebudou moci mít kontakt s jinými národy.

Když navštíví Blake Nockemanna, jsou napadeni kopií Bessborga. Ten má pro svého mistra zjistit, jak moc jsou Solánci nemocí postiženi. Nockemann nechá vyslat volání o pomoc, takže může dorazit Atlan a Bjo Breiskoll. Při osvobozování falešný Bessborg nešťastně upadne a ukáže se, že je to Oserfan v masce. Při umírání disponuje Molaate znovu svou vlastní vůlí a varuje před zabitím poslední kopie Bessborga, protože se musí jednat o Sanny nebo Ajjara.

Nockemann objeví nakonec gen atavismu, který sem přivlekla Hreila Morszek. Po aktivaci atavistické skupiny genů by se měl vývoj narozených Solánských dětí ubírat opačným směrem. Ukáže se ale, že téměř nikdy nebude působit. Pouze Buhrlové musí počítat s tím, že se jejich počet sníží z téměř 4600 na desetinu, protože se bude rodit víc normálních dětí. Blakeova žena přivede krátce na to na svět zdravou dceru, což dokáže neškodnost atavistického genu.

V blízkosti SOL se objeví Wöbbeking a ptá se Atlana, proč se nepostaral o Chybraina.

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!