Atlan 586 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 586
Název:Záchrana Chybraina
(Rettungsaktion für Chybrain)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 585 • chronologicky • AT 587 »
Vydáno poprvé:27. prosince 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: listopad 3804
V labyrintu niklové pevnosti

Chybrain se schová v Sanny a zabrání, aby Molaatka podlehla vlivu HIDDEN-X. Zůstane tak ve Flekto-Yn, když jsou Oserfan a Ajjar jako špióni posláni do SOL. Cybrain jí otevře cestu z vězení. Sanny se vydá k centrálnímu konkávnímu zrcadlu, protože to musí být cílem útoku Atlana. Cestou potká několik Bakwerů, se kterými se může díky Chybrainovi domluvit. Pomohou jí dostat se k zrcadlu.

Wöbbeking nabídne Atlanovi, že mu s pěti společníky opatří cestu k Flekto-Yn. Arkonidan zvolí Blödela a čtyři speciální roboty jako své průvodce. Po Wöbbekingově transportu se skupina objeví v chodbě, která slouží jako signální vodič ke konkávnímu zrcadlu. Atlan se vydá na cestu k zrcadlu. Čtyři roboti jsou postupně vysláni na průzkum. Cestou potkají mladého Bakwera Wuschela. Wuschel vypráví o Sanny. Atlan prosí Bakwera, aby zajistil setkání.

U zrcadla je ponechán robot, který svým výbuchem spustí atomový požár zrcadla. Bakwerové přivedou Sanny k Atlanovi. Zatímco se Atlan, Sanny a Blödel brání proti útočícím robotům, odnese je Wöbbeking zpět. Vezme oslabeného Chybraina na palubu a zmizí. Předtím podotkne, že Solánci musí najít cestu proti mentálnímu tlaku. Blödel s sebou vzal Wuschela. Ohlásí se HIDDEN-X a oznamuje, že Solánce zotročí pro obnovu zrcadla.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál