Atlan klasická řada 587 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 587
Název:Bojovníci pro HIDDEN-X
(Krieger für Hidden-X)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 586 • chronologicky • AT 588 »
Vydáno poprvé:3. ledna 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. prosince 3804
Je nasazen hypervakuový zkreslovač
z Databáze Multiversa

1. prosince 3804 je dokončený hypervakuový zkreslovač pokřtěn na jméno CHART DECCON. Zatímco je zařízení testováno, začnou se temné světy hýbat. SOL se tak dostane na dosah Anterferrantů, kteří začnou Solánce postupně dálkovou teleportací přenášet na Anterf. Když unesou Oggara, spustí Insider s OGGAROVÝM POKLADEM pátrání. Oggar vyvolá s unesenými Solánci explozi. Skupina odstartuje s nákladní lodí OPOVÁŽLIVOST, je ale zastavena několika křižníky. Dojde k boji mezi křižníky a přilétnuvším POKLADEM. Dříve než dorazí SOL, je zničen POKLAD a zabit Oggar. Insider se stačí zachránit ve ŠNEKOVI. Cpt'Carch a Sternfeuer se vrací zpět do svých těl, zatímco zbytek Oggarova vědomí zmizí neznámo kam.

SOL se dostane mimo dosah dálkové teleportace. Na rozkaz HIDDEN-X spustí Anterferranti hromadný útok svých flotil a planet. Když se CHART DECCON dostane pod palbu, spustí Ursula Grown Zkreslovač. Poté zmizí Anterf a všechno, co z planet pochází.

Následná bilance ukáže, že tři Solánci museli být přemístěni na Flekto-Yn. Když Solánci chtějí se Zkreslovačem zaútočit na Flekto-Yn, zabrání jim v tom HIDDEN-X mentálním tlakem.