Atlan 584 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 584
Název:Odchod Molaatů
(Aufbruch der Molaaten)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 583 • chronologicky • AT 585 »
Vydáno poprvé:13. prosince 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen - listopad 3804
100000 bytostí v boji o novou budoucnost

Pomocné čluny SOL projdou všechny temné planety a zachrání celkem 100‘000 Molaatů. Mají být ve speciálně zkonstruovaném kontejnerovém nosiči MOJŽÍŠ pod velením Jarda Nerua odvezeni na Bumerang. 800 Roxharů mají dva lehké křižníky odvést na Roxhu.

OGGARŮV POKLAD doprovází MOJŽÍŠ na jeho letu. Po 28 hodinách letu a 10 milionech světelných let se na MOJŽÍŠI probudí cosi cizího, co nejdříve ochromí vědomí Sternfeuer. Drux, Filbert a Pina objeví krátce na to mrtvolu v MOJŽÍŠI. Cizinec se ukáže být měňavcem, který může libovolně měnit svůj tvar. Sabotuje nadsvětelný pohon MOJŽÍŠE, takže se loď už nemůže vrátit. Oggar přejde na MOJŽÍŠ, aby cizince dostal.

Navzdory všem preventivním opatřením může cizinec znovu sabotovat pohonné ústrojí, zatímco se rozdělí a imituje dva Solánce najednou. MOJŽÍŠ musí odletět k hvězdě Dynurů, která se jako jediná nachází v dosahu. 28. října 3804 dorazí MOJŽÍŠ k Dynuru.

Stejného dne najde Blödel plány hypervakuového zkreslovače v Drobku Země Terra-Idealistů, kam ho uložila Collinia Brackfaust. Vymění Drobek úmyslně za kopii z plastiku, aby Brackfaut oklamal. SOL vyšle zásobovací lodě, aby opatřily potřebné suroviny.

Při přibližování na Dynur přejde sabotér mnohonásobným rozdělením do hromadného útoku. Pomocí sabotáže palebného systému zaútočí loď na Dynur, což má za následek automatický protiúder jedné Hapeldanem nainstalované pevnosti. MOJŽÍŠ se zřítí, jen devět Solánců přežije pád. Kontejnerům hrozí zřícení, což v Cpt'Carchovi dočasně probudí velkou sílu. Nejprve probudí Sternfeuer, díky čemuž dokáže Oggar rozpoznat měňavce. Potom udržuje kontejnery, dokud Molaatové ve skafandrech nevyskočí.

Při vzteklém útoku několika Dynurů, kteří MOJŽÍŠE považují zodpovědným za útok, se zjistí, že dynurské šokery působí smrtelně jen na amébovité bytosti. Tímto způsobem mohou být od sebe odděleny Molaatové a cizí bytosti. Dynurové se nechají přesvědčit o mírumilovnosti Molaatů.

O čtyři dny později čelí Oggar poslednímu měňavci. Zjistí, že tento poslední představitel svého národa pochází z Pers-Mohandot, a že ho HIDDEN-X zavlekl do Zóny-X. Tam téměř všichni zemřeli na mentální tlak. Poslední pozůstaly považoval Molaaty za ochotné pomocníky HIDDEN-X a proto je napadl. Nyní pozná svůj omyl a zemře.

Insider dorazí s POKLADEM na Dynur, poté co MOJŽÍŠE hledal nejdříve v Bumerangu. Přivede s sebou Cpt'Carcha, jehož vědomí se po akci manifestovalo na POKLADU. Opět kompletní Oggar přiveze 7. listopadu deset Dynurů a zařízení k postavení prostorové trubice na Bumerang, kde už bylo dvanáct planet zrekonstruováno Ysterony. Při použití předimenzovaných elektráren z Hapeldanových pevností může být vytvořena kosmická trubice mezi Dynurem a jednou planetou, kterou Molatové nazvou Domov-1. Molaatové a Dynurové chtějí spolupracovat při novém budování Bumerangu.

14. listopadu přistane POKLAD s Oggarem, Insiderem a přeživšími Solánci u SOL. O den později se vrátí Wajsto Kolsch s Akitarem od Chailidů.

Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!