Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Buhrlové
hledat
Buhrlové
Buhrlové
© VPM kg.

Buhrlové neboli Vesmírní lidé (neplést s Aštarem Šeranem), jsou odštěpeným národem Solánců.

Buhrlové se zvnějšku od člověka liší především svou sklu podobnou, i když ne zcela transparentní, narudlou kůží. Proto se jim také občas říká »sklenění«. Jejich postava je všeobecně spíše vyzáblá, končetiny mají o něco delší než Terranci. U některých Solánců mají jen některé partie kůže vlastnosti typické pro Buhrly. Říká se jim proto Polobuhrlové, postižené části kůže se nazývají Buhrlské jizvy.

Buhrlové starší než devět terranských let nejenže mohou přežít nechráněni ve vesmíru, existují dokonce důkazy o tom, že jejich kůže vyžaduje v pravidelných intervalech vakuum a kosmické záření. Pobyt ve volném prostoru může trvat až 24 hodin. Během této doby je tělo kůží zásobováno kyslíkem a teplem, které vzniká při přeměně v kůži uloženého cukru na škrob a kyslík. Je k tomu ale nutný světelný zdroj. Veškeré tělní otvory jsou kůží během vesmírného pobytu uzavřeny. Jako náhradou za ve vesmíru nepoužitelný sluch – vidět mohou díky lehce transparentní kůži – disponují Buhrlové jemným citem pro gravitační linie, které jim kdykoliv dovolují lokalizovat SOL v prostoru. Dále dokáží vycítit blížící se nebezpečí a dokonce kde se nalézá. V kosmu se Buhrlové dorozumívají znakovou řečí, kterou si sami vyvinuli.

Střední délka života Buhrlů je 150 let, v tomto věku začíná kůže tvrdnout.

Dějiny Buhrlů jsou relativně krátké. V roce se 3586 se v osobě Coruna Han Buhrla narodil první Polobuhrlo, první pravý Buhrlo se narodil pravděpodobně kolem roku 3608 (21 NGL). Celkově existovalo přibližně 5000 Vesmírných lidí.

Během vlády SOLAGu (v letech 63 NGL až 205 NGL) je shromažďováno Buhrly ve vesmíru přijaté záření jako E-kick a jako stimulant slouží pro horní kasty. V roce 3791 (204 NGL) objeví Buhrlové Atlana v kosmické stanici a přivedou ho na palubu SOL.

V letech 224 až 425 NGL jsou Buhrlové nasazeni jako sklizňové komando pro Spoodie v sektoru Varnhagher-Ghynnst. V roce 425 NGL opustí posledních 320 Buhrlů (vedeni Fosterem St. Felixem) SOL. Odletí na místo, ze kterého věří, že vychází volání jejich druhů. Jsou zachyceni kosmickou lodí a setkají se s potomky Buhrlů, které ID před 50.000 lety nechal vyvinout se z Lemurů. Superinteligence cíleně manipulovala zářením kosmického pozadí a jako E-kick působila na Buhrly. Měli se proměnit v takzvanou »tvrdou komponentu«, pak vejít do ID a superinteligence tak měla zvláštním způsobem zesílit. Protože ID jednal unáhleně a jeho soupeř zasáhl, přeměna selhala. Také SOLské Buhrly nechal ID zřejmě cíleně vzniknout a tentokrát si dal na čas. Jejich transformace se podařila; zřeknou se své tělesné existence a nakonec vstoupí do ID.

Z těchto důvodů se poté na palubě SOL už nikdy žádní Buhrlové nenarodili.