Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1001
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1001
Název:Lovci z Chircoolu
(Die Jäger von Chircool)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Žijí na světě džunglí - a čekají na návrat SOL
Hlavní postavy románu:

Claude st. Vain - kapitán Betšidů

Jörg Breiskoll, Lerana Forrun a Djin Dokkar - trojice mladých lovců

Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie - uvědomělý lovecký tým

Doc Ming - léčitel Betšidů

Na džunglovitém světě Chircool žijí už dvacet generací malý národ Betšidů, potomků lidí, kteří byli po vzpouře2) vypovězeni ze SOL1). Jejich náčelník, Claude St. Vain, kterému říkají »kapitán« a který sídlí ve »Velitelské centrále«, se snaží udržet představu, že obyvatelé vesnice, kteří všichni na těle nosí Buhrlské jizvy3), bělavě-sklovité fleky, nežijí na planetě, ale na kosmické lodi. Proti »Obyvatelům lodi« stojí lovci, kteří se naučili přežívat v divočině Chircoolu.

Čtrnáctiletý Jörg Breiskoll4), který je díky svým zrzavým chomáčkům kůže zvaný Kočičák, cítí přítomnost cizince u St. Vaina. Společně se svými přáteli Djin Dokkarem a Leranem sledují neznámého do džungle. Bytost, která má cizorodé, hranaté tělo s krátkýma rukama a pohybuje se pomocí letového agregátu, je »Stařec z Hory«, tajemný poradce Betšidů. Varuje Jörga před hrozícím útokem psovitých, krvelačných Chircoolů, omráčí chlapce a vzdálí se. Oddíl Chircoolů zajme Jörga a jeho společníky. Zatímco je Lerana zabit, zachrání lovci Surfo Mallagan, Brether Faddon a Scoutie Kočičáka a Djina, které zachvátí nemoc.

Když se zástupy kočujících Chircoolů přibližují k vesnici Betšidů, mobilizuje Mallagan, který má tři Buhrlské jizvy, z nich jedna mu vede přes hlavu, společně Faddonem, Scoutie léčitele Doca Minga a ostatní lovce, aby vesnici zachránili před obávanými Chircoolany. Mallagan, Faddon a Scoutie následují nakonec Jörga, kterého Djin chce odvést ke Starci z Hory, aby je vyléčil. Betšidové přitom zpozorují přistání bílé kosmické lodi ve formě vpředu zaobleného trojhranu a věří, že je to SOL.