Perry Rhodan 889 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 889
Název:Bitva o Quostoht
(Der Kampf um Quostoht)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Suskohni zasahují - na příkaz LARDU
Hlavní postavy románu:

LARD - pán Quostohtu potřebuje pomoc

Perry Rhodan - Terranec v masce Suskohna

Sternack - nazývajího &&zabíječ Malgonů"

Quartain - svobodný snílek

Naiwähn - velitel Malgonského oddílu

Na rozkaz LARDU je 1-DÄRON ukotvena k trupu PAN-THAU-RA. Tři sta zdánlivých Suskohnů je Morgdähnem odvedeno do spórové lodi a po letmém výslechu LARDEM posláno do QUOSTOHTU, kde se v osadě Anguar-Západ a Anguar-Střed setkají se skupinou Kershylla Vanneho (Torsaiden). Po střetnutí s Wyngerem Quartainem, který se cítí být LARDEM zrazen, předá Perry Rhodan (Danair) velení nad zde setrvalou skupinou Waliku Kaukovi (Simain) a pronikne s Fellmerem Lloydem (Mervain), K2-robotem Augustusem (Nimroff) a dalšími společníky do tunelu k Bledé hranici. Tam najdou Pevnost LARDU, jejíž robot Mocnost moudrosti, získal pod kontrolu obřího Malgona pomocí technických manipulací. Malgon jedná z pověření Nepřemožitelného, kterého označuje také jako Mimořádný Silovytrvalec1). Poté ho vyšle na druhou stranu Bledé hranice.

Společně s Quostohterňany odrazí falešní Suskohni nakonec hromadný útok Malgonů. Když Rhodan a Lloyd zachrání Quartainovu milenku Ain z moci Malgona Naiwähna, zřítí se do rokle. Umírajíce vysvětluje náčelník skupiny Malgonů Rhodanovi, že útok byl jen testem a že Nepřemožitelný na základě prohry bude teprve uvažovat o dalším postupu proti Quostohtu. Po skončení bojů oznámí LARD Suskohnům, že byli vybráni na expedici do horních oblastí PAN-THAU-RA1).

Na BÁZI zjistila mezitím Demeter pomoci psychofyzické analýzy, že její dřívější dojem, že je řízena nadřazenou mocí2), byl špatný a zakládal se jen na zlomcích nesourodých vzpomínek3).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál