Perry Rhodan 739 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 739
Název:Operace Dvojník
(Operation Doppelgänger)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Dohady o Vhratoovi - Larové hledají NEI
Hlavní postavy románu:

Ras Čubaj - teleportér prokoukne bluf s MARCO POLEM

Senco Ahrat - emocionaut SZ-2

Üpre firs Sthomalkuch, Tapper firs Eumre a Tro lat Doune - Atlanovi muži na Enjocku

Hatrak-Skoor - larský komandant Enjocku

Perry Rhodan - dvojník ukáže svou pravou tvář

Když je v SOL-buňce 2 zachycen radiogram, který pojednává o přistání Perry Rhodana na Tomalkeynu, mají Ras Čubaj a Senco Ahrat za to, že SZ-1 dorazila do Mléčné dráhy. Na svůj kódovaný radiogram ale nedostanou žádnou odpověď. Protože se domnívá, že Perry Rhodan odletí na skladištní svět Enjock, druhou planetu malého rudého slunce Zarzahnä, rozhodne se Čubaj, u kterého histolog Duc Sanc právě diagnostikoval nevyléčitelnou rakovinu, odletět tam také se SZ-2.

Na Enjocku pracuje Üpre firs Sthomalkuch, Tapper firs Eumre a Tro lat Doune z pověření NEI tajně proti Larům, kterým na této planetě velí Hatrak-Skoor. Jak lze usuzovat z jejich jména, jsou Üpre firs Sthomalkuch a Tapper firs Eumre »Firstové« (První), tedy potomci prvoosadníků, kteří před tři sta lety přistály na Enjocku, zatímco Tro lat Doune patří mezi méně privilegované »Pozdější«, kteří na planetu přišli sto padesát let po prvních kolonistech jako uprchlíci.

Když MARCO POLO přistane na Enjocku, vstoupí Sthomalkuch, Eumre a Doune na loď a nechají se před domnělým Perry Rhodanem poznat jako agenti NEI. Nejsou ale připraveni prozradit tajný úkryt Atlanova impéria. Bezprostředně poté se objeví Ras Čubaj, který se na planetu teleportovat z lighting-jetu řízeného poručíkem Leuw Hendrenem. Čubaj pozná podvod Larů a odnese tři agenty NEI do bezpečí. Protože Tro lat Doune byl těžce zraněn, přenechá mu mutant dočasně svůj aktivátor buněk. Protože ten doposud zabraňoval působení léku aplikovanému Duc Sancem, dochází k vyléčení Čubajovi rakoviny. Mutant se teleportuje do hlavní centrály TV-stanice kolonie, informuje obyvatele planety o falešném MARCO POLU a oznamuje, že pravý Perry Rhodan se již brzy vrátí do Mléčné dráhy. Zatímco Eumre na vlastní přání zůstane na Enjocku, doprovází Sthomalkuch a Doune teleportéra. Ten se nejprve spojí se Senco Ahratem, který na Perryho Rhodana čeká na dohodnutém místě »Šimonova kobka«, a odlétá potom s Hendrenovým lightning-jetem do Provconovy pěsti.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál