Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 786
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 786
Název:Rebel proti Císařovně
(Rebell gegen die Kaiserin)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Pozná nebezpečí zotročování - a snaží se změnit osud
Hlavní postavy románu:

Tehlarbloe - rebel proti Císařovně z Thermu

Anadace - Tehlarbloeova přítelkyně

Eersel a Crahler - Tehlarbloeův spolupracovník

Qartane - Tvůrce předpisů z Moeckdöhne

Nayden - najmutý atentátník

Perry Rhodan - Terranec odlétá ze systému Kaylaandor

Na Moeckdöhne, prapůvodním světě Feyerdalů, který jako sedmá planeta krouží kolem slunce Kemoffrika, se chce strukturální fyzik Tehlarbloe vymanit z dobrovolného podřízení se Feyerdalů diktátu Císařovny z Thermu, což by rozpustilo zastaralou strukturu systému Jemněmluvcích a národu dodalo novou iniciativu. Protože vyvinul obcházející zařízení, s jehož pomocí jdou vyřadit sledovací elementy Císařovny, je Feyerdal v posledním listopadovém dni roku 3582 zatčen vládním sekretářem Qartanem a odsouzen k vymazání osobnosti. Dříve než soudce Nambriete může rozsudek vykonat, přijde zpráva, že Císařovna z Thermu zničila svůj Styčný kruh na Pröhndome1). Kromě toho je ke zděšení Tvůrců předpisů a Jemněmluvících rozhlášeno, že Císařovna dala Perry Rhodanovi, cizinci, příkaz, aby hledal MODUL1). Aby mohli nepoznáni zničit Rhodanovu loď, ve kterém vidí konkurenta o přízeň Císařovny a činí ho odpovědným za procesy na Pröhndome, požádají Qartan a Nampriete Tehlarbloeho, aby neutralizoval kulovitý spojovací element k Císařovně, aniž by si toho superinteligence všimla. Ohrožován Tvůrci předpisů, kteří jsou i nadále věrní Císařovně, se Tehlarbloe a jeho spoluspiklenci vydají do práce.

Zatímco manipuluje s jedním z pozorovacích elementů, je fyzik, devět dnů po počátku rebelie, zavolán hlasem ze zlaté koule ve Styčném kruhu. V podzemním zařízení, jehož zdi jsou pokryty krystaly, se Císařovna spojí s rebelem a vysvětluje, že se s ním chce seznámit.

Protože nejsou připraveni pokyny Císařovny z Thermu bez okolků následovat, rozhodne se 6. prosince velení SOL2) získat další informace o superinteligenci. O tři dny později proto se SOL odlétají k malému rudému slunci Kaylaandor, aby mohli navštívit Styčný kruh na planetě Blotgrähne.

Několik dnů po Tehlarblově zmizení se na Moeckdöhne rozšíří zpráva příletu činkovité lodi do systému Kaylaandor, a Qartane nechá vyslat do Blotgrähne lodě, které Tehlarbloe zbravil pozorovacích elementů. Bezprostředně poté se znovu objeví Tehlarbloe a oznámí, že byl v moci svých politických odpůrců. Přidá se k letu na Blotgrähn a prezentuje Qartanovi názor, že o osudu Feyerdalů se rozhodne během kontroverze s Rhodanem.