Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 787
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 787
Název:Hodina rebelů
(Die Stunde des Rebellen)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Prohraje bitvu - ale přesto získá novou šanci pro svůj národ
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec navštěvuje Styčný kruh z Blotgrähne

Galto Quohlfahrt - přítel Posbiů má smůlu v lásce

Tehlarbloe - rebel se stává obnovitelem

Atlan - Arkonidan dává ultimátum

Ras Čubaj a Gucky - z Perry Rhodanových osvoboditelů se stávají vězňové

S lehkým křižníkem HAVAMAL odlétá Perry Rhodan společně s Galto Quohlfahrtem, astronomkou dr. Pia Calaovou, xenopsycholožkou Amarou Orloffovou, spisovatelem Nemo Iljew Jenkinsem, dvojčaty Charib a Skyllem Pegasusovými, Posbiem Quacksalberem a Willym na Blotgrähn, druhou planetu systému Kaylaandor. Bez váhání zavede Strážce předpisů Anzröhn návštěvníky ke Styčnému kruhu Císařovny z Thermu, pět set metrů dlouhé, kvadratické budově v hlavním městě Vorlkröhne. Robotský hlas Styčného kruhu opakuje požadavek, aby SOL začla pátrat po MODULu, a přidává, že tato informace má osudový význam pro vesmír. Terranci byli pro tento úkol vybráni, protože se při zatěžkávací zkoušce projevili jako zdatnější než Feyerdalové. Jako protislužbu požaduje Rhodan slib, že mu Císařovna z Thermu pomůže s hledáním jeho domovské planety. Na dotaz na BARDIOC, jeho pomocné národy a inkarnaci VERNOC Styčný kruh neodpoví. Bez důvodu ale zadrží Rhodanovu skupinu.

V SOL, která se stáhla na okraj systému Kaylaandor, je zaměřeno, jak se materializuje sto velkých bojových lodí Qartana a skryje se do zaměřovací ochrany rudého slunce. Protože se Rhodanova skupina nehlásí a Feyerdalové nemají žádné zprávy, dává Atlan Tvůrci předpisů Thömblonovi ultimátum a pošle space-jet s Rasem Čubajem a Guckym na Blotgrähne. Oba teleportéři skočí do Styčného kruhu, ale v zařízení Císařovny jejich paraschopnosti selžou.

Mezitím ohlásí Tehlarbloe ve své vlajkové lodi FEYRADA Tvůrcům předpisů Jooghivovi, Groenherovi, Mänjerovi a Gravendherovi, že chce kvůli průzkumu přistát na Blotgrähne. Čtveřice Jemněmluvících souhlasí, přidělí ale rebelovi doprovod. Přesto se Tehlarblovi podaří dostat do Styčného kruhu, spojit se s terranskou delegací a přednést Rhodanovi své reformní plány. Feyerdale, který se při své návštěvě ve Styčném kruhu v Moeckdöhne dozvěděl, že Císařovna s jeho návrhem souhlasí, je přesvědčen, že superinteligence konflikt mezi Solánci a Feyerdaleny vyvolala záměrně, aby jeho národ vytrhla z letargie a stagnace. Po rozhovoru se Tehlarbloe vrací zpět ke své flotile.

Když uplyne Atlanovo ultimátum, vletí SOL znovu do systému Kaylaandor a je napadena flotilou meockdönských vzbouřenců a Blotgrähnů, ale Feyerdalové nemají žádnou šanci proti třem buňkám generační lodi a flotile jejich pomocných člunů. Podporováno mutanty Ribaldem Corellem, Fellemerem Lloydem, Irminou Kotičistovovou a Takvorianem dobyje pěchota SOL Vorlkröhne. Protože je Styčný kruh během boje poškozen, vrátí se Guckymu a Čubajovi jejich paraschopnosti zpět a odnesou Rhodanovu skupinu z budovy. Tam je sice terranská delegace zajata Tehlarbloem, který se svými lidmi dorazil na Vorlkróhne, ale Feyerdalové brzy na to kapitulují a uznají právo Solánců na pátrání po MODULu.

Perry Rhodan pochopí, že Císařovna z Thermu konflikt vyvolala jen proto, aby Feyerdalům demonstrovala terranskou převahu. S jistotou, že Císařovna dosáhla svého cíle a jeho národ vyburcovala, se Tehlarbloe vrací s flotilou zpět na Moeckdöhne, aby uskutečnil svůj plán reforem. Solánci vyklidí Blotgrähne, a SOL nabere kurs k MODULu1).