Perry Rhodan 897 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 897
Název:Nádech magie
(Ein Hauch von Magie)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
S MONTRONEM v akci - Solánci na světě Anskenů
Hlavní postavy románu:

Tatcher a Hainu - ztroskotanec se stává zachráncem

Dalaimoc Rorvic - multimutant se spojí s neviditelnou bytostí

Gavro Yaal - Solánec poskytne pomoc Perrymu Rhodanovi

Bruilldana - královna Anskenů

Perry Rhodan - bojuje v PAN-THAU-RA

Z obavy před nadcházejícím převzetím moci Solánci se všichni na Teře narození pod vedením Thefirsta Hanische, bývalého prvního archivního programátora a nynějšího ředitele pro všeobecné vzdělávání, přemístí v korvetě ze SOL na BÁZI. Reginald Bull ale nejdříve odmítne 174 lidí, mezi kterými jsou také děti a partneři Terranců, vstup na BÁZI, zatímco Jentho Kanthall pln nenávisti odlétá na SOL, aby tam zjednal pořádek. Bull dá Kanthallovi tajemnou trubičku pro Joscana Hellmuta, mluvčího Solánců. Ačkoliv předmět, jak se později ukáže, je zcela prázdný, podaří se Bullovi tímto psychologickým trikem, mezi oběma muži vyvolat partnerskou atmosféru, protože oba trubičce potají přikládají velký význam.

V BUTTERFLY se mezitím materializuje Braboch, duševní vyslanec Zachránců z Chamu-bal, ve formě ptáka a nařídí Dalaimocu Rorvicovi, aby přistál na Datmyr-Urgan. Rorvic se přemístí do snového světa minulého magického období, ocitne se v cizí realitě, která se zdá být záhadným způsobem spojená s normální realitou planety, a projde severským močálem, aby se v Černých horách dostal k královně z Chamubal. Rorvic zjistí, že Gavro Yaal, který se účastní pátrání po projektoru tažného paprsku, je pod vlivem cizí moci a pátrá po královně. Yaal aktivuje deset metrů vysokého robota, pozůstatek nepřátel Zachránců z Chamu-bal, který se okamžitě vydá zničit zámek královny z Chamubalu, takzvanou Howalgoniovou hvězdu, která Quin-Zwängům slouží ke stabilizaci.

Mezitím se Tatcher a Hainu, který dorazil na Charlemagne, setká s hledačem Lapašem vedenou průzkumnou skupinou z MONTRONU. Když Charlemagne vstoupí do atmosféry planety, schovají se a Hainu a padesát Solánců v atrofované díře, která se díky dočasné změně částí howalgonia dostala do hyperprostoru. Netuší, že toto howalgonium je Brabochem stabilizovaná hmota, který s ní manipuluje. Dříve než Charlemagne narazí na povrch Datmyr-Urgan, odletí Marťan a jeho společníci s pomocí svých obleků do bezpečí.

V cizí realitě nemůže Rorvic pozorovat pád trosek poblíž Černé hory. Když se vysílačkou dozví o akci Tatchera a Hainua, spustí se emoční bouře, která Polocynovi vrátí zpět jeho parapsychycké schopnosti. Rorvic zničí obřího robota, vrátí se do normální reality před zřícením Charlemagne a zachrání Gavro Yaala.

Společně s Anskenskou mladou královnou Doranií, která po porážce s Bruilldanou má vyhledat smrt v Černé hoře1), se Rorvic a Yaal vrátí na BUTTERFLY k MONTRONU, který je po zničení obřího robota opět volný. Solánci podpoří Anskeny, jejichž město Shak-Gor-Thalif bylo kvůli Charlemagne vyvolaným zemětřesením a talkovým vlnám zničeno, a Bruilldana slibuje, že se pokusí něco udělat pro Perry Rhodanovu skupinu v PAN-THAU-RA. Anskenská královna chce ale spáchat sebevraždu, protože věří, že je příliš stará, aby mohla udržet svou auru. Protože je ve skutečnosti narušen howalgoniem, naváže Rorvic kontakt s Brabochem. Howalgonium poté náhle zmizí, protože Quin-Zwängové z Märgatenu a Zachránci z Chamu-balu planetu k dobru jejich obyvatel opustili a jako hyperbarie vstoupili do pětidimezionálního prostoru. MONTRON a BUTTERFLY se vrátí zpět do systému rudého dvojslunce, ve kterém čeká SOL a BÁZE.

V PAN-THAU-RA pozoruje Rhodan a jeho společníci2) na rozpacích, jak Anskenové navzdory drtivé převaze náhle ukončí útok3).

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!