Perry Rhodan 1052 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1052
Název:Finále na Chircoolu
(Finale auf Chircool)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Betšidové na rozcestí - jejich sen se má splnit
Hlavní postavy románu:

Jörg Breiskoll - nový šéf Betšidů

Kritzel - rostlina, která se umí podepsat

Claude St. Vain - muž sahá po moci

Atlan - Arkonidan přichází na Chircool

Francette - mladá Betšidka

Na Chircoolu1) je šest Betšidů přepadeno a jsou jim ukradeny Spoodiové. Teprve když Claude St. Vain, který nosí čtyři Spoodie, dostane se dvěma pomocníky pod kontrolu robotskou základnu Kranů, objasní se důvody přepadů. St. Vain se prohlásí za Vévodu z Chircoolu a vyzve Betšidy k podřízenosti, protože se s jejich pomocí chce stát Vévodou Krandhoru. Protože se Betšidové pod vedením Doca Minga1) vzepřou St. Vainovu požadavku, nasadí sebezvaný Vévoda zbraně robotské stanice proti osadě.

Mezitím se SOL, která před dvanácti dny opustila Varnhagher-Ghynnst, přibližuje k Chircoolu. Foster St. Felix, mluvčí Buhrlů1), který pociťuje zvláštní touhu po imaginárním směru, neschvaluje kurs lodi. V naději, že by jednou mohli ve Vévodství Krandhor hrát významnou roli, plánuje Atlan nechat Betšidy na Chircoolu a vysadit tam i čtyři Krany. Když ti při přistávání poznají zneužití své robotské základny, opustí SOL, paralyzují mnoho Betšidů a odvedou St. Vaina a jeho pomocníky na palubu. Skrze svou čtyřmi Spoodii způsobenou duševní převahu oklame Vévoda Krany, a vezme jako rukojmí jednu Solánku a jednu Kranku, a rozmístí v SOL dvanáct bomb. Požaduje být okamžitě odvezen na Kran, ale Tanwalzen může díky blufu zdržet odlet. Mezitím pošle rovněž paralyzovaný Jörg Breiskoll2) Betšidku Francette do SOL, aby astronautům vysvětlila věci kolem St. Vaina. Atlan rozehraje psychohru, pomocí které se mu z St. Vaina, který věří, že má Arkonidana pod svou kontrolou, podaří vytáhnout pozice jednotlivých bomb. Přes vysílačku, kterou mu Francette přinesla, může Bretiskoll odposlechnout rozhovor. Zneškodní bomby a přemůže St. Vaina a jeho oba pomocníky.

Jako nový vůdce Betšidů prezentuje Breiskoll překvapenému Atlanovi prosbu, aby se jeho národ směl vrátit na palubu SOL. Arkonidan rozhodne vzít 250 Betšidů do lodě jejich předků.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál