Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 553
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 553
Název:Naděje na přežití nula
(Überlebenschance Null)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 552 • chronologicky • AT 554 »
Vydáno poprvé:10. května 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 30. března 3792
Nulová šance na přežití
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan ve smrtelném střetnutí

Romeo - robot usiluje o spojení s Julií

Palo Bow - bývalý Magnida chce zachránit Atlana

Pathos - kamenná inteligence

Order-7 - falešný High Sideryt

Bora St. Felix a Joscan Hellmut - falešný High Sideryt je odsoudí k smrti

Palo Bow se nadále s Julií ukrývá v systému Potápěč. Na palubě space-jetu se mezitím rozhoří boj mezi Romeem a Atlanem. Během boje je space-jet zničen i s Romeem na palubě.

Když chce Palo Bow naložit Atlana, který se ve skafandru vznáší vesmírem, objeví se blok antihmoty z Romeova těla a začne Palo Bowa pronásledovat.

Atlan se snaží Palo Bowa před nebezpečím varovat, ale Palo ho nechce poslouchat. V poslední minutě se Atlan před explozí obou antihmotových bomb zachrání ve volném prostoru.

Explozí je poškozen Atlanův skafandr. Když chce na jednom bloku skály v systému Potápěč svůj skafandr opravit, vytvoří kamenná bytost Pathos kolem Atlana neprodyšný prostor. Po několika nejasných vizích si Atlan oblek opraví a je vzat zbytkem SOL na palubu.

Order-7 ve své roli High Sideryta uvrhne Atlana do vězení, kde se mu podaří dorozumět se s Joscanem Hellmutem a Borou St. Felix.

Order-7 chce Soláncům poskytnout divadlo, proto trojici propustí z vězení a nasadí na ně Troility. Ti je honí po SOL. Buhrlové přijdou Boře St. Felix na pomoc a pomocí E-kicku jsou Troilité navždy zničeni.

Když Order-7 zasáhne do boje, je zabit Magnida Nurmer. Mezitím se Atlanovi podaří Order-7 překonat. Ten během umírání odhalí, že se stvořením Seth-Apophis.