Atlan 569 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 569
Název:Bitva o Aqua
(Die Schlacht um Aqua)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 568 • chronologicky • AT 570 »
Vydáno poprvé:30. srpna 3792
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3792
Gravoenergetikové útočí
Hlavní postavy románu:

Perester Fassyn - Opatrovník světa

Fallund Kormant - vypovězenec z Aqua II

Atlan - Arkoidan a jeho tým na Aqua I

Breckcrown Hayes - High Sideryt nasadí mocenské prostředky SOL

Grahn Furier - velitel space-jetu

Bora St. Felix - mluvkyně Buhrlů jako zachránkyně v nejvyšší nouzi

Atlanův tým se materializuje ve stanici, která tvoří jádro Aqua I, a jsou okamžitě kompletně paralyzováni od úřadujícího Opatrovníka Perestera Fassyna. Protože Atlan paralýzu rychleji překoná než Fassy očekával, může převzít kontrolu a hledá možnost, jak přepnout transmiter.

SOL vyšle deset space-jetů jako zvědy do systému Aqua. Ty jsou svědky bitvy mezi kulovitými loďmi Gravoenergetiků a beznadějně slabšími loděmi Nuunů. Se svými gravitačními zbraněmi vrhají útočníci ochranné masy vody do vesmíru, aby tak mohli bez překážek zaútočit na města. Solánci zachrání pod velením Grahna Furlera přeživší z jedné aquarianské bitevní lodi. Když se na SOL vrátí jen osm space-jetů, rozhodne se Breckcrown Hayes zasáhnout se SOL.

Na Aqua II vyjde několik Gravoenergetiků z transmiteru. Přitom se jedná o ještěří bytosti, kteří sami sebe nazývají Jedineční a chtějí vyhubit všechny ostatní národy ve Hvězdnatém vesmíru. Atlanův tým se na vetřelce postupně napojí. Atlan a Bjo Breiskoll projdou transmiterem na loď Gravoenergetiků, protože odtamtud proudí posily. Bjo Breiskoll se telepaticky dozví, že útočníci pochází z planety Gersenter v přes 40‘000 světelných let vzdáleném systému Gers. Dvojice zanechá na lodi časované bomby, než se vrátí na Aqua I. Dříve než explodují a Sanny transmiter vypne, projde na stanici ještě několik tuctů útočníků.

SOL se vydá se svými křižníky do útoku, když Foster St. Felix pocítí, že se Atlan nachází na Aqua I. Poté Bora St. Felix odletí s křižníkem na Aqua I, zatímco zbytek flotily bojuje proti Gravoenergetikům. Solánci nakonec vyhrají, nemohou ale dvě lodě vyřadit, které jsou vybavené gravitačními zbraněmi a dokáží jimi odrážet i střely. Jedna z lodí nakonec exploduje kvůli časovaným bombám. Druhá se dá na útěk. Bora St. Felix zachrání Atlanův tým.

Po bitvě nepokrývá Aqua II už skoro žádná voda. Fallund Kormant se stane novým Opatrovníkem a pojmenuje planetu teď Nová Aqua. SOL následuje poslední loď Gravoenergetiků, protože se Bjo Breiskoll telepaticky dozvěděl, že tyto bytosti možná vědí, jak se dá Hvězdné moře opustit.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál