Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 568
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 568
Název:Záhada vodního světa
(Das Rätsel der Wasserwelt)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 567 • chronologicky • AT 569 »
Vydáno poprvé:23. srpna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 3792
Atlanův tým na Aqua II
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan letí do systému Aqua

Breiskoll, Federspiel, Sanny, Argan U a Nockemann - Atlanův tým na průzkumné misi

Breckcrown Hayes - High Sideryt SOL

Fallund Kormant - mladý rebel

Tautilla Fassyn - Opatrovnice Nuunů

Na Aqua II se dostane technik první třídy Fallund Kormant přes svou společnici Veremu Jagrafs do kontaktu s rebely proti úřadující Opatrovnici. Společnost se zakládá na strachu před starým nepřítelem, Gravoenergetiky. Tím je zdůvodněna také diktatura. Při setkání zasáhnou pořádkové služby, takže Kormant musí prchnout.

SOL letí na průzkum systému Aqua. Atlan chce se svým týmem, který tvoří Bjo Breiskoll, Federspiel, Sanny, Argan U a Hage Nockemann, převzít průzkum planety se space-jetem POLYP. Jedna ze sond objeví v centru Aqua I jedenáctikilometrové jádro ze slitiny železa a niklu, dříve než je zničena. Sonda pro Aqua II je zničena při vstupu do vody, protože ta je obklopena ochranným štítem. Atlan se poté rozhodne prozkoumat s jetem POLYP Aqua II. Na planetě se Opatrovnice, která ve space-jetu vidí návrat nepřátel, rozhodne nechat loď přistát, aby vzrůstajícímu počtu rebelů ukázala, že nepřítel stále ještě existuje.

Space-jet objeví, že pod 200 kilometrů tlustou vrstvou vody je normální planetární povrch. Pod ochranným štítem žijí Nuunové. Opatrovnice nechá POLYP vniknout do kopule s jednou farmou. Potom se postará o vniknutí vody, která má cizince zabít. V kopuli se zdržuje také Fallund Kormant. Při útěku před domnělým nepřítelem se dostane do rukou pořádkové služby.

POLYP nemůže odletět, protože se Federspiel ztratil při průniku vody. Ačkoliv Nuuny dalece technicky převyšuje, může jedna bitevní loď sestřelit space-jet. Atlanův tým se dostane kompletně do zajetí. Tam se setkají s Fallundem Kormantem, který se nakonec nechá přesvědčit, že Solánci nejsou nepřátelé. Společně jsou odvedeni do pekelného víru, který se ukáže být transmiterem a odnáší pryč odsouzence.

V systému Aqua se objeví 12 kulovitých lodí o průměru 550 metrů, které bez varování zaútočí na SOL. Přitom použijí tajnou zbraň, která změnou gravitačních poměrů způsobí na SOL zmatek. Protože Solánci na takový útok nejsou připraveni, musí se SOL ze systému stáhnout.