Atlan 567 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 567
Název:Kometární poplach
(Kometenalarm)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 566 • chronologicky • AT 568 »
Vydáno poprvé:16. srpna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 3792
Bludná pouť cizím universem
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidana popadne amok

Valrik - projekce zla

Hage Nockemann a Sanny - vědec a Molaatka se starají o Atlana

Enzo Weevil, Naino Kellams a Dodart Benz - členové posádky URANIE

Fidrich - člen národa Cruxů

Wöbbeking - starý známý se objevuje

SOL se objeví ve Hvězdném moři, v jiném universu.

Solania z Terry odstartuje s křižníkem URANIA pod velením Enzo Weevila k průzkumu. Ve vzdálenosti 180‘000 světelných let od SOL objeví URANIA systém Aqua, ve kterém krouží dvě vodní planety na stejné oběžné dráze. Jsou ale vždy na opačné straně. Ve vzdálenosti přes 200‘000 světelných let objeví systém Question, která se skládá z hvězdy typu O7, kolem které krouží vodíkový obr Jupiter II.

Z Jupiteru II odstartuje URANII v ústrety prostá kosmická loď, která posádku ochromí mentálním zářením. Enzo Weevil vyřadí loď střelbou z dezintegrátoru. Teprve potom je Soláncům jasné, že se jednalo o pokus o kontakt. Trosečníci jsou vzati na palubu. Při kontaktu s Cruxy, jak Solánci mravencům podobné dýchače vodíku nazvou, nabídnou pomoc svých myslitelů. URANIA přistane na Jupiteru II a vyloží trosečníky. Jako odpověď na otázku, jak se SOL může vrátit do svého universa, dostanou Solánci od filozofů poselství, že Nar'Bon by mohl znát odpověď. URANIA se potom vrátí k SOL.

Na SOL je Atlan ovlivňován od HIDDEN-X. Vliv se manifestuje ve formě skřítka Valrika. Jako protiváhu vytvoří bytost jménem Wöbbeking pouzdro z energie z druhé strany kolem Atlana, která ho před vlivem ochrání. S Valrikovou pomocí se Atlan osvobodí a spustí sabotážní kampaň v SOL. Breckcrown Hayes se zdráhá i přes masivní problémy s palubní atmosférou evakuovat prostřední část. Teprve když je zaměřena kometa s kurzem na SOL, přejde posádka do buněk SOL, protože s prostřední částí se nedá manévrovat.

Sanny zůstane v prostřední části, aby Atlana konfrontovala s prázdným pouzdrem z energie z druhé strany. Pozná v kometě Zelený srp z Nar'Bonu, který spatřila nad Chailem, a přesvědčí Hayese, aby nespouštěl palbu. Když Atlan vstoupí do centrály a na Sanny zaútočí, dorazí kometa k prostřední části a změní se přitom v útvar z hmoty z druhé strany. Plášť z energie z druhé strany se rozpustí, zatímco je Atlan osvobozen z ovlivnění. Kometa pošle Atlanovi pozdrav od Wöbbekinga, který tak provedl druhou část svých díků.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!