Atlan 566 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 566
Název:Přepínač
(Der Schalter)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 565 • chronologicky • AT 567 »
Vydáno poprvé:9. srpna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 3792
Konec Krajiny v nicotě
Hlavní postavy románu:

Oggar, Sternfeuer a Cpt'Carch - multivědomí v boji proti moci HIDDEN-X

Atlan, Sanny a Bjo Breiskoll - jejich vědomí se oddělí od těl

Hapeldan - odpadlický Molaate

Breckcrown Hayes - High Sideryt se rozhodne zničit slunce

Sternfeuer se telepaticky dozví od Bjo Breiskolla, že Krajina v nicotě má být odpojena. Praví Solánci tak mohou být evakuováni z fiktivního světa. Oggar předstírá Hapeldanovi, že býval Waggaldan, a dostane se tak do centrálního kužele. Atlan vstoupí mezitím na palubu ŠNEKA.

Krajina zmizí, když HIDDEN-X prostě paprsek z Flekto-Yn namíří na Jednoočko. Oggar nemůže přelstít Hapeldana a Gammlera. Atlan vstoupí do centrálního kužele a je přesunut Hapeldanem egotransmiterem do centrály. Navzdory poutacímu poli může zničit Gammlera a Hapeldana zasáhnout dislokačním projektorem ze ŠNEKA. Beztělný Hapeldan ale převezme Sanny a zasáhne její přátele dislokačním projektorem.

SOL mezitím zničí niklové zrcadlo v Jednoočce. Potom pošle Breckcrown Hayes tři robotské lodě plné bomb do slunce. Ty jsou ale přeprogramovány a zaútočí na SOL. Generační loď se musí dát na útěk před vlastními pomocnými čluny a přistane nakonec s odvážným lineárním manévrem v dutině Jednoočky. Odtamtud se podaří Jednoočko zničit.

Mirkouniversum se rozplyne. Celý jeho obsah se objeví ve standardním vesmíru. Když multivědomí kolem Oggara pocítí Insidera, zorientuje se a převezme krátkodobě Hapeldana, který tam propustí vězně. Potom ale Přepínač uteče s centrálním kuželem. Oggar a Insider zahájí s POKLADEM pronásledování. HIDDEN-X vrhne na SOL hyperšokovou vlnu, která loď přemístí do jiného prostoru a Atlana uvrhne do bezvědomí.

Aktuální data:
21.10.2021
1566 před NGL
32. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459508.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!