Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 565
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 565
Název:Svět iluzí
(Welt der Illusionen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 564 • chronologicky • AT 566 »
Vydáno poprvé:2. srpna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 3792
Tajemná krajina v nicotě
Hlavní postavy románu:

Oggar, Cpt'Carch a Sternfeuer - multivědomí v boji proti antivědomí

Bjo Breiskoll - Kočičák na Krajině v nicotě

Sanny - Molaatka potká někoho svého druhu

Tdibmufs - podivná bytost je odhalena

Posádka OGGAROVA POKLADU sleduje impulz HIDDEN-X, který zachytila, na okraj Pers-Mohandot. Teprve po intenzivním hledání objeví průchod do mikrouniversa, ve kterém se nachází SOL a Krajina v nicotě. Transferový průchod je tak malý, že se do něj vejde jen ŠNEK. Androidí tělo s multivědomím, které tvoří Oggar, Sternfeuer a Cpt'Carch proletí se ŠNEKEM průchodem a dostanou se do dutého slunce Jednoočko. Nejprve se musí ubránit duševnímu útoku, který vytvářejí stroje. Poté co jsou tyto stroje zničeny palubními zbraněmi ŠNEKU, troufnou si na výpad ven z falešného slunce. Přitom začne trojice panikařit a opustí nositelské tělo. Zatímco SOL nabere ŠNEKA, je multivědomí zachyceno centrálním kuželem.

Bjo Breiskoll přistane na Krajině v nicotě a snaží se přijít na tajemství kotoučového světa. Dvakrát se ho pokusí zastavit zřejmě falešní Solánci. Nakonec objeví vstup k centrálnímu kuželi. Osvobodí tam mutlivědomí a objeví Sanny, která je na útěku před roboty. Poté co se chvíli ukrývají, jsou zajati Tdibmufsem, který konečně prozradí, že je Přepínač. Pod projekcí jednoho Plophosana se skrývá Molaate Hapeldan.

Hapeldan přenese sám sebe, Gammlera, Breiskolla a Sanny egotransmiterem do centrály kužele. Když Oggar se ŠNEKEM přistane, osvobodí vězně a vezme je na palubu, ohlásí se HIDDEN-X a požaduje okamžité vypnutí Krajiny v nicotě.