Atlan 570 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 570
Název:V říši Dynurů
(Im Reich der Dynurer)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 569 • chronologicky • AT 571 »
Vydáno poprvé:6. září 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 37923802
Po stopách Přepínače
Hlavní postavy románu:

Oggar, Sternfeuer a Cpt'Carch - trojice vědomí v jednom těle

Insider - společník multivědomí

Hapeldan - Přepínač na útěku

Chale Bennjyk a Takkar Sours - dva dynurští horničtí specialisté

Gripee - lovec poctivých

Při pronásledování centrálního kužele se OGGARŮV POKLAD vzdaluje stále dál od Pers-Mohandotu. Aby dostali Hapeldana, podnikne trojvědomí Oggar-Sternfeuer-Cpt'Carch odvážný meditační pokus. Při tomto pokusu je POKLAD bez vědomí jeho osazenstva přesunut téměř 10 let do budoucnosti.

Hapeldan dorazí do hvězdokupy Auxonia, kterou obývají Dynurové. Na planetě Auktan zničí tři atomové elektrárny, kvůli čemuž musí být planeta evakuována a Hapeldan tam může ukrýt centrální kužel. Potom zabije ministerského předsedu Monzelback Hedhergina a zaujme jeho místo. Od té doby rozšiřuje legendu, že za deset let přiletí loď a bez milosti zaútočí na svět Dynurů. Tím prosadí stavbu několika planetárních pevností a strhává na sebe stále více moci.

Zytarr Wenk, člen vládního fóra, buduje tajnou organizaci odporu OK. Krátce před příletem POKLADU se členové OKu Takkar Sours a Chale Bennjyk vydají z Huka-Tin do Shatmaru, aby přinesli v močálech ukryté informace OKu. Dostanou rozkaz nalézt původ pověstí o příletu lodi. Od Shatmara Wusche koupí informace, že se před téměř deseti lety mnoha Dynurům ve snu objevila malá zelená bytost (Molaate Hapeldan), která před lodí varovala.

S těmito vědomostmi se chtějí vrátit do Huka-Tin. Při vstupu do metra je ale vyslídí takzvaní lovci poctivých. Lovec poctivých Sephir Gripec je naoko zachrání, aby získal jejich důvěru. Sours a Bennjyk ho vezmou s sebou do Huka-Tin, kde prozradí skutečné jméno vůdce OKu. Gripec oba omráčí a vydá se na cestu k metru.

Mezitím dorazí POKLAD k Huka-Tun a vezmou na palubu Gripece, Sourse a Bennjyka, aby získali informace. Teprve po namáhavé agitaci jsou Dynurové přesvědčeni Dynury o mírumilovných úmyslech už řadu let čekaného »nepřítele«.

Poté co si vymění informace a Hapeldana prokouknou, odeberou se tři Dynurové na Dynur, aby tam připravili pád falešného ministerského předsedy. POKLAD odlétá na Auktan, aby našel centrální kužel a pokud možno mrtvolu pravého ministerského předsedy. Oggar pronikne do centrálního kužele a objeví lodní deník SOL společně s materiálním přitahovačem, se kterým Hapeldan lodní deník ukradl. Oggar zničí materiální přitahovač a vezme si knihu k sobě.

Záchrana mrtvého ministerského předsedy trvá ale příliš dlouho, takže OK na Dynuru přejde do akce. Dojde ke střetnutí, dokud šéf OK Zyttar Wenk neodhalí Hapeldana jako podvodníka a cizí bytost. Hapeldan prchne k centrálnímu kuželu a opustí s ním Auxonii. Oggar ho nechá jít, protože v kuželu ukryl kontakter, který se aktivuje v blízkosti Flekto-Ynu.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!