Atlan 571 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 571
Název:Zachránce nenarozených
(Retter der Ungeborenen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 570 • chronologicky • AT 572 »
Vydáno poprvé:13. září 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 25. září 3792
Podrobení nesmrtelného
Hlavní postavy románu:

Atlan - nesmrtelný bojuje s »kolegou«

Keit - vládce JEDINÝCH

Bjo Breiskoll a Sanny - Kočičák a Molaatka naváží kontakt s »nenarozeným«

Breckcrown Hayes - High Sideryt SOL

Federspiel - mutant naváže kontakt se Sternfeuer

SOL dorazí 25. září 3792 palubního času do systému Gers. Když činkovitá loď zaujme půldruhého světelného roku od systému vyčkávací pozici, je obklíčena energetickými bytostmi Dormigany. Bjo Breiskoll a Sanny vystoupí a naváží kontakt s Dormigany. Ti prosí o pomoc, protože JEDINÍ ničí Dormigan přeměnou obyvatelného světa na neobyvatelný pro Dormigany, kteří jsou odkázáni na vakuum a ledový chlad. Energetické bytosti předají důležité informace, podle kterých JEDINÝM vládne nesmrtelný jménem Keit.

Atlanův tým a další Solánci odstartují s korvetami HINZ a KUNZ. HINZ se pod velením Atlana přiblíží k Gersenteru, kde vysadí pozemní komando. S pomocí bojových robotů se Atlanova skupina probojuje k Keitovi. Když se ten pokusí Solánce jedovatým plynem překvapit, demonstruje Atlan svou rovnocennost jako nesmrtelný a vdechne plyn bez újmy. Potom zničí Keitův buněčný aktivátor. JEDINÝ je touto akcí pokořen a je připraven v čase, který mu ještě zbývá, odpovědět na Atlanovy otázky.

Sanny a Breiskoll jsou Dormigany přemístěni na Dormigan, kde se energetické bytosti musí stahovat do nádrží. KUNZ se přiblíží k planetě, aby oběma pomohl proti útokům JEDINÝCH. Několik Solánců provede výsadek se space-jetem, který se ale zřítí. Solánci se stáhnou do stanice, která se ukáže být řídící stanicí měsíce. Palbou JEDINÝCH je zničena. Dormigan se stane opět měsícem bez atmosféry. KUNZ nabere Solánce. Dormigané se mohou plně rozvíjet a odstíní měsíc hyperenergetickým polem.

JEDINÍ na Gersenteru ukážou Soláncům halu, ze které kdysi JEDINÍ cestovali do jiných univers. Jeden starý stroj je uveden do provozu a otevře bránu do standardního universa. Přes bránu naváže Federspiel kontakt se Sternefeuer a dozví se, že kvůli rozdílnému plynutí času uběhlo ve standardním vesmíru už téměř deset let. Potom se stroj kvůli stáří rozpadne. Keit zemře na ztrátu buněčného aktivátoru. Solánci dostanou poukaz na to, že podobným strojem ve stanici na Aqua I byly na Auqa II dopraveny masy vody. Posádka SOL doufá ve zlepšení JEDINÝCH bez Keita, na což budou sílící Dormigané dohlížet. Kosmická loď se vydá zpět do systému Aqua.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál