Perry Rhodan 1050 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1050
Název:Roboti z Ursufu
(Die Roboter von Ursuf)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Boje na smetištní planetě - Atlanova poslední akce ve Vayquostu
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan prokáže Kranům poslední službu

Chaktar, Pantschu a Nivridid - Atlanovi exotičtí pomocníci

Nakažený Derrill - vůdce Bratrstva

Nilgord - Derrillův zástupce

Carnuum a Syskal - dva prominentní Kranové v moci Bratrstva

Na Ursufu naléhá Nakažený Derrill na Carnuuma, aby z něj udělal spoluvladaře, ale vévoda to odmítá. Syksal pozná, že Derrill je ve skutečnosti červený Khutyr, už dvacet let hledaný těžký zločinec. Aby se vyhnul hrozícímu mučení, vezme si Kranka lék, který simuluje vliv smrtelného jedu. Protože zdánlivá mrtvola zůstane nepozorovaná, podaří se Syskal utéct.

Mezitím přistane Atlan, Nivridid, Chaktar a Pantschu na Ursufu. Vůči robotským zařízením smetišťové planety se Arkonidan vydává za zvláštního inspektora. Osvobodí tři sta zajatců, které Bratrstvo drží jako rukojmí ve výzkumném zařízení, a vydá se s nimi na pochod k základně nakaženého Derrilla. Jeho přívrženci mezitím připravují zařízení, jehož úlohou je nezužitkovaný odpad katapultovat do intergalaktické prázdnoty, k ostřelování Kranu jedovatým odpadem. Na cestě potká Atlanova armáda Syskal. Bratrstvo bude sice varováno, ale zatím co hypnoticky nadaný Chaktar osvobodí Carnuuma, může Atlan jako zvláštní inspektor přimět roboty smetištní planety, aby Derrilla odstranili jako toxický organický odpad. Jeho zástupci Nilgordovi nabídne Carnuum, že Bratrstvo zapojí do nadcházejících reforem.

Na Kranu se Nivridid, Chaktar a Pantschu vrátí do Vodního pláce, zatímco Atlan se se SOL, která mezitím stojí pod velením Tanwalzena, vydá pryč a Surfo Mallagana, Brethera Faddona a Scoutie zanechá na Kranu1).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál