Perry Rhodan 1049 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1049
Název:Tajný agent pro Kran
(Geheimagent für Kran)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Střídání služby ve Vodním paláci - Bratrstvo vyhlašuje válku
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan jako tajný agent na Kranu

Nivridid, Chaktar a Pantschu - Atlanův cizokrajný pomocník

Rammbrock a Dambor - dva členové Bratrstva

Carnuum a Syskal - Vévoda a šéfka ochranné gardy budou uneseni

Zatímco ve Vodním paláci Gu, Carnuum a Surfo Mallagan připravují volby nového Vévody, propašuje se Atlan v masce odpadlického služebníka Věštce Orbana do řad Bratrstva, aby našel jejich náčelníka Rammbocka. Bratrstvo chce s Orbanovou pomocí zaútočit na Vodní palác, ale Atlanův plán nalákat přitom spiklence do pasti, selže, protože ochranná garda zaútočí příliš brzy. Když se poté vzedme vlna nedůvěry vůči Orbanovi, tvrdí Atlan, že byl přítelem Vornescha1) a že ten je odpovědný za jejich smrtící akci. Klaque1) ho však ujišťuje, že jednal nezávisle na vedení Bratrstva.

Poté co jsou rozehnána menší povstání na Apardo a Levoru, vyhlásí Bratrstvo smetištní planetu Ursuf za uzavřenou oblast a vyžaduje definitivní odstranění Věštce. O něco později naváže Rammbock kontakt s Atlan-Orbanem, aby s jeho pomocí získal přístup k SOL. Komando Bratrstva skryté v zásobovacím kontejneru, které do Spoodijské lodi pronikne, vpadne do pasti ochranné gardy. Umírající Rammbock prozradí, že Nakažený Derrill, hlava Bratrstva, se nachází na Ursufu. Jedná se o vítěze čtyřiceti sedmi Lugosiád, který po krátké době zmizel z Vodního paláce, zmizel ze scény a při nehodě se dostal do přímého kontaktu s toxickým odpadem.

Zatímco je Atlan a jeho společníci, Prodheimer-Fenke Nivridid, Ai Chaktar a Xildschuk Pantschu, tři mutanti ze speciálního oddílu Věštce, odváženi na palubě TŘPYTU Z KRANU ke kontejneru s odpadem, který má být odvezen na Ursuf, jsou z Kranu uneseni Carnuum a Syskal, velitelka ochranné gardy.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál