Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1083
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1083
Název:Komeťák
(Der Kometenmann)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Ohnisko Aralon - 800 specialistů v rizikové operaci
Hlavní postavy románu:

Clifton Callamon - "komeťák" v rizikové operaci

Gucky - myšob v masce hominida

Tymen-Kana-Rorg, Lostor-Sygo-Zort a Lafsater-Koro-Soth - Porleyterové přijmou údajného posla kosmokratů

Perry Rhodan - Pozemšťan hraje nic netušícího

Betron Beypur - Aras zmaří téměř dokonalý plán

Po desetidenním pobytu na Zhruutu aktivuje Clifton Callamon 10. října 425 NGL ve svém bitevním křižníku SODOM energeticky zakonzervovaného biopozitronického robota Haffa, který vzhledem připomíná tělesně mutovaného Ertrusana. Haffovo 2.45 metrů vysoké tělo je pokryto modrými šupinami. Hlava disponuje rudýma očima s vertikálními zorničkami, širokými, bezretými ústy a rudým hřebenem rohů. Společně s Haffem odstartuje Callamon se SODOMEM a u slunečního majáku Trimmpfad na okraji kulovité hvězdokupy M 13 se setká s tendrem LSP VALLANKO, na kterém s prastarým bitevním křižníkem přistane a vezme na palubu osm set mužů včetně myšoba Guckyho.

Maskovaná za mateřskou loď UFOnautů1), odlétá SODOM, který se svou technikou zřetelně odlišuje od všech kosmických lodí 5. století NGL, k planetě Aralon2), kde sídlí Porleyterové Tyrmen-Kan-Rorg a Lostor-Jygo-Zort. V masce malého humanioda Turluse osloví Gucky jako domnělý zmocněnec kosmokratů Porleytery. Tyrmen-Kana-Rorg a Lostor-Jygo-Zort informují Lafsater-Koro-Sotha, který se okamžitě s křižníkem třídy STAR PENASTO vydá na Aralon. Ve dvou space-jetech upravených na UFO přistanou Gucky, Calamon, Haff a sedm členů posádky, které představují androidi, na medoplanetě. Aby zdůraznil svůj význam, simuluje Callamon, který vystupuje jako všemocný android Tallok, podporován Guckyho parasilami, kosmokraty zesílenou Kardecovou auru. Lafsater-Koro-Soth akceptuje Guckyho jako vyslance kosmokratů a je připraven poslechnout jeho rozkazy, ale ve stejnou chvíli spustí arasský paravědec Betron Beypur, který měří parapsychické aktivity, mutantský alarm. V bleskurychlé reakci strhne Callamon a Haff zmatenému Lostor-Jygo-Zortovi, který deaktivoval svůj Kardecový štít, jeho opasek. Protože velitel PENASTO jen váhavě reaguje na povely Lafsater-Koro-Sotha, mohou oba space-jety uniknout.

SODOM odletí k bývalé stanici USO SONARA III v soustavě Vega. Tam na Callamona již čeká Perry Rhodan. Povýší Callamona, který mentálně stále ještě žije ve světě 25. století, oficiálně k velícímu flotilnímu admirálovi svazů první třídy a propůjčí mu vytoužené tři komety.

Zatímco se SODOM vrací k tendru VALLANKO, odváží Rhodan Callamona a Guckyho tajně k Zemi. Tam myšob teleportuje s admirálem a Kardecovým štítem do tajného úkrytu. Ačkoliv ho Rhodan ujišťuje, že s akcí na Aralonu nemá nic společného, hrozí Lafsater-Koro-Soth tvrdým trestem, pokud Kardecový štít nebude během čtyř týdnů vrácen3).