Perry Rhodan 45 (Česká obálka) Perry Rhodan 45 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 45
Název:Nákaza z Aralonu
(Seuchenherd Aralon)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1984
Bitevní flotila je v pohotovosti - ale Galaktičtí lékaři nepoužívají obvyklé zbraně
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Vládnoucí robotský mozek z Arkonu mu dává k dispozici flotilu

Julian Tifflor - Musí dát v sázku svůj život

Wuriu Sengu - »Zírač« Sboru mutantů Třetí moci

Thora - Krásná Arkonidanka neví nic o svém zasnoubení

Gucky - Myšob odmítne splnit rozkaz

Themos - Mor Nonů je jeho výtvorem

Talamon - Velitel flotily Těžkých

Ilustrace:
Perry Rhodan 45 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Regent odevzdá Perrymu Rhodanovi souřadnice planety Aralon, která jako čtvrtá krouží kolem žlutého slunce Kesnar v kulovité hvězdokupě M 13, a svěří mu velení nad arkonskou robotskou flotilou.

Julian Tifflor, který je jako »kosmická volavka« stále ještě vybaven telepatickou vysílačkou1), přináší jako zvěd společně s Wuriu Senguem Thoru, nemocnou hypereuforií, v gazele na planetu Galaktických lékařů. Aralon se ukáže jako obrovský komplex většinou podzemních klinik a výzkumných laboratoří. K Tifflorově překvapení jsou Arasové přesně informováni o událostech jak na Honuru, tak i o nákaze na Goszulově planetě2). Do jejího uzdravení bude Thora a její průvodci zajati Themosem, který je tvůrce moru Nonů, a který se díky Etztakovi3) dozvěděl o přátelství Arkonidanů a Rhodana. Protože se Tifflor telepaticky spojil s Guckym, přistane Rhodan s TITANem na Aralonu a arkonidskými bojovými roboty nutí Galaktické lékaře k vydání zajatců a séra proti hypereuforii.

Těžký Talamon, který byl přivolán šéflékařem Boratem na Themosovu radu a o Rhodanovi slyšel od Topthora4), se ukáže se sto čtyřiceti bojovými loděmi v soustavě Kesnaru, aby zakročil proti Pozemšťanům. Vzhledem k přesile robotské flotily však Talamon váhá. Když Rhodan objasní intriky Arasů, stáhne se zpět a pomáhá při nebezpečí pro Zemi, jejíž pozici Topthor zná. Arasové se Rhodanovi vzdají a splní Rhodanovy požadavky, které znamenají konec zločinům Galaktických lékařů. Když Themos uprchne a hrozí mu smrt, vzepře se Gucky Rhodanovu příkazu, který měl Arase zachránit. Robotská flotila se vrací zpět na Arkon5).