Perry Rhodan 46 (Česká obálka) Perry Rhodan 46 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 46
Název:Ocel z Arkonu
(Geschäfte mit Arkon-Stahl)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1984
Záchrana nebo zničení Země? Data v palubní pozitronice jsou rozhodujícím faktorem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Nechá se Regentem na čas uvolnit

Reginald Bull - Důvěrník a nejlepší přítel Perryho Rhodana

Gegul - Šéfinspektor Arasů, který udělá chybu

Keklos - Šéfbiolog Arasů

Talamon - Perry Rhodan mu zachránil život. Nyní dostane možnost mu to oplatit

Topthor - Patriarcha, který větří dobrý obchod

Od Talamona se Perry Rhodan dozví, že aralonský šéfinspektor Gegul Skokanům hrozí, že jim další léky nebude prodávat a chce je donutit, aby Terru zničili. Jako protislužbu za jeho pomoc nabídne Rhodan Talamonovi arkonskou T ocel z vraků kosmických lodí na Honuru1), který lze kvůli moru Nonů navštívit pouze pod ochranou séra, které Pozemšťané obdrželi na Aralonu.

Arasové zatím šíří nákazu na Exsaru, šesté planetě jednoho malého dvojslunce, aby zde žijící Skokany přinutili k alianci s Terrou. Rhodanova veřejná obžaloba přes hypervysílačku je však nutí k nákladnému odvetnému opatření.

Koncem října 1984 se TITAN přiblíží k Larosu, osmnáctému měsíci Gomu, jediné planetě velikosti Saturnu v soustavě červeného trpaslíka Gonomu2). Na této základně Arasů se koná jednání Galaktických lékařů se Skokany. Ukáže se, že souřadnice Sluneční soustavy jsou zapsány pouze ve zvláště chráněné palubní pozitronice Těžkého Topthora. Reginald Bull, John Marshall, Ras Čubaj, Tako Kakuta, Betty Toufryová, Kitaj Išibaši, Wuriu Sengu, Tama Jokida a Ivan Ivanowitsch Gorašin s Talamonovou TAL VI přistanou na Larosu, kde Topthor očekává příchod Cekztela, šéfa všech rodů Těžkých. Mezitím, co se Talamon pokusí svého přítele Topthora přemluvit ke spolupráci3), zamění mutanti v Topthorově pozitronice souřadnice Země za třetí planetu slunce Betelgeuze, která je podle informací arkonidského hvězdného katalogu neobydlená4). Mutanti však přes své paraschopnosti nemohli zabránit, aby Těžcí rozhodli, že požadavky Arasů na útok na Terru splní. Nakonec Pozemšťané objeví humanoidní Biose, tři metry vysoké, šedé a čtyřramené tvory, které Arasové stvořili z půdní substance Gomu. Tyto bytosti, které mají místo kostry speciální svalový systém, jsou imunní proti horku, zimě, paprskometu a psychozbrani. Gazela s Bullem a mutanty uprchne, bude tažena tajemnými, velmi silnými silami k planetě Gom, kde mají podle pověsti žít 'strašlivé bytosti.'

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál