Perry Rhodan 47 (Česká obálka) Perry Rhodan 47 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 47
Název:Gom neodpovídá
(Gom antwortet nicht)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1984
Gom je všude! - Závod se smrtí na pekelné planetě...
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Nemůže se spojit s Perrym Rhodanem

John Marshall - Baví se s Vyššími Gomy

Ivan Ivanovič Gorašin - »Zapalovač« Sboru mutantů

Betty Toufry - Je obdařena telepatií a telekinezí zároveň

Tako Kakuta - Prokáže se jako technický génius

Ras Čubaj - I teleportér se může vyčerpat

Wuriu Sengu, Kitaj Išibaši a Tama Jokida - Gomové je chtějí sníst

Po jejich pádu 26. října 1984 prchá Reginald Bull, John Marshall, Ras Čubaj, Tako Kakuta, Betty Toufryová, Kitaj Išibaši, Wuriu Sengu, Tama Jokida a Ivan Ivanovič Gorašin před přibližující se librační zónou extrémního světa Gomu. Na planetě, jejíž gravitace je 1,9 g, a otáčí se kolem osy jen jednou za 2,4 let, vládnou mezi stranou přivrácenou ke slunci, a odvrácenou stranou, velké teplotní rozdíly. V zóně přechodu vládnou vichřice o rychlosti jeden tisíc kilometrů za hodinu. Ztroskotanci se setkávají s Gomy, úplně plochými, amorfními živočichy, kteří připomínají tmavohnědý lak a požírají kovoplast Gazely. Z tělní substance Gomů vyrábějí Arasové na Larosu Biose. Také na stanici na Gomu objeví Pozemšťané čtyřruké bytosti. Jejich úkolem zde je urychlení množení Gomů.

Pád gazely na Gom mají na svědomí telekinetické síly Vyšších Gomů, které způsobilo sloučení několika inteligentních Gomů. Když dvě stě Biosů zaútočí na Pozemšťany, budou díky Gorašinovu umění zapalování zničeni. Aby cílevědomý postup Gomů účelně odvrátili, rozloží Kakuta Vyššího Goma dezintegrátorem. I přes mocné parasíly bytosti, která je tak zvláštní, že se zdá, že pochází z cizího vesmíru1), propustí Pozemšťany a ztrácí tím schopnost myslet trojrozměrně. Pronásledovaní se teď mohli zachránit, vystoupí na kolmou skálu a konečně mohou být zachráněni TITANem2).

Loď potom zaútočila na Laros a aktivují zde arkonskou bombu a nezastavitelný atomový požár, který ale nechá obyvatelům čas k útěku. Potom se TITAN vrací zpět na Zemi.

Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!