Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 42
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 42
Název:Titan volá SOS
(Raumschiff TITAN funkt SOS)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1984
Honur je pohřebištěm kosmických lodí - kdo na planetě přistane, je ztracen!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - K čemu je silná kosmická loď, když posádka neposlouchá svého velitele?

Reginald Bull - Je ovlivněn medvídkem

Thora - Už si nepamatuje, proč planetu Honur navrhla jako místo setkání

Crest - Zažije nejhorší hodiny života Perryho Rhodana

Gucky - Má velice citlivý nos

Wuriu Sengu - »Zírač« Sboru mutantů Třetí moci

Plukovník Freyt - Velitel GANYMEDU

Julian Tifflor - Mladý poručík se osvědčí jako akrobatický pilot

Plukovník Michael Freyt letí zpět s GANYMEDEM do Sluneční soustavy, aby TITANU přivezl strukturální kompenzátor a specializovanou posádku. O týden později rovněž Perry Rhodan s TITANEM opouští Zalit1) a stáhne se na okraj M 13, kde leží soustava malého rudého slunce Thatrel. po dvou dnech přistane TITAN na Honuru, pouštní druhé planetě soustavy. Honur byl před 14.643 lety obydlen Arkonidany, ale již před 121 lety byla soustava Thatrel prohlášena za zakázanou oblast. Vychrtlí a holohlaví Honové, zdegenerovaní potomci arkonidských kolonistů, kteří sami sobě říkají Selektovaní, předají posádce TITANU malá, legrační zvířátka, Nony. Roztomilá stvoření připomínají medvídky, mají velká, smutně působivá očka, růžové tlapky a blanitou kůži a obveselují kosmonauty, protože umí papouškovat slova nebo celé věty.

O chvíli později objeví Perry Rhodan, Crest, Julian Tifflor, Wuriu Sengu a Gucky při průzkumném letu nespočet poničených vraků kosmických lodí2). Mezitím sedm set členů posádky TITANU zachvátilo opojení neomezené radosti až do naprostého vyčerpání, které je zřejmě vyvoláno Nony. Rhodan pozná, že Selektovaní, jako potomci arkonidských osadníků jsou imunní a z euforického moru prosperovali.

Když se roboti z dvě stě metrů dlouhé válcovité lodi pokusí TITANU zmocnit, letí Rhodan a jeho čtyři druhové s gazelou zaútočit na neznámý křižník a odstartují potom s TITANEM. GANYMED, který uposlech Tifflorovo volání o pomoc, se musí ubránit osmdesáti dalším válcovitým lodím. Komisní lékaři vyšetří, že Nonové vylučují toxin, který napadá uzliny ústřední nervové soustavy a odpovídá hypereuforii. Při kontrole TITANU Gucky zjistí, že tři Mooffové, které vzali na palubu na Zalitu, zmizeli.