Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 931
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 931
Název:Zářivé vězení
(Das strahlende Gefängnis)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Perry Rhodan a Atlan - zajatci energetické aury
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - zajatci svých energetických aur

Payne Hamiller a Geoffry Abel Waringer - vědci se snaží zachránit Perry Rhodana a Atlana

Ennea Gheet - žena plná překvapení

Zahaleni do energetických aur, opustí Perry Rhodan a Atlan povrch Partocova Hradu. Když Atlan zkusmo pustí pohon svého ochranného obleku, vyvolá explozi a ztratí vědomí.

Společně s hyperenergetickou emisí několik set světelných let vzdáleného, modrého trpasličího slunce Mofura zmizí Perry Rhodan náhle z normálního vesmíru a objeví se bez aury na skalnaté planetě dvojhvězdného systému, který se skládá z hnědého trpaslíka a zeleného slunce. Na světě, který nazve Green Darkness, objeví obrovskou, černou sochu sedící, nahé ženy s na ramena dlouhými, rovnými vlasy a oku podobnou prohlubní na čele. Když zelené slunce zajde, zablýskne se z třetího oka sochy, a Rhodan se zesílenou energetickou aurou spadne zpět do normálního universa. Zde uplynula jen setina sekundy, ačkoliv se Rhodan subjektivně nacházel na zvláštním místě více než hodinu.

Mezitím vědci Geoffry Abel Waringer, Payne Hamiller a fyzička Ennea Gheet pomocí pěti set mikrosond proměřují univerzální přirozenou konstantu prostoru, ve kterém se ukrýval Partocův Hrad. Určí elementární náboj 2.8x10-19 ampérsekund, rychlost světla 500 000 kilometrů za sekundu, jakož Planckovu konstantu 11x10-34 joulsekund a zjistí tak hodnotu Strangeness (podivnost), kterou se mikrokosmos odlišuje od normálního univerza, která leží mezi 0.9 a jednou. V návaznosti na Maverickovu pláštěnku, která byla použita při kontaktu s Accalaurii pocházejícími z antihmotového vesmíru1), je vyslán shift s Buffalovým pláštěm, speciálním ochranným přechodovým polem. S létajícím tankem jsou Rhodan a Atlan, kterému se vrátilo vědomí, převezeni na palubu BÁZE. Tam v AZYLU X, místnosti chráněné Buffalovým pláštěm, začne přes konzoli výměna informací mezi Rhodanem, Atlanem a vědci. Vyjde najevo, že i Atlan byl dočasně přesunut na Green Darkness.

Rhodan se znovu přesune na Green Darkness. Tam mu vysvětluje telepatický hlas sochy, která sama sebe označuje za »Mocnou«, že se nachází v sídle moci, aby získal další náboj moci, před kterou se vesmír bude třást.

Protože po jejich návratu opět zvětšená energetická aura přetíží generátor pole Buffalova pláště, transportují telekineti BÁZE Rhodana a Atlana do volného prostoru. Hamiller vyvine kulovité trakční pole s protichůdnými protipólovými poli, jehož vnitřní zóna je chráněna před energetickou aurou. Zatímco se vědci snaží přichytit je tímto dvojpólovým polem k BÁZI, jsou Rhodan a Atlan obklíčeni osmi diskovitými plavidly demontérů. Když Hamiller oba muže konečně obklopí ochranným polem, dojde k interakci s tažným paprskem diskových křižníků, které vzplanou a náhle zmizí. Pomocí dvojpólového pole jsou Atlan a Rhodan s BÁZÍ lineárním letem bez újmy převezeni ke slunci Mofura. Kolem něho obíhají dvě planety, přičemž vnější dostane jméno Prisor.