Perry Rhodan 930 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 930
Název:Díra ve vesmíru
(Das Loch im Universum)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Dva muži v zajetí dvou vesmírů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - nezvěstní odvrátí strašlivou změnu

Gucky - Ilt objeví první stopu nezvěstných

Strömer - Psion

Reginald Bull - Terranec nechá evakuovat Partocův Hrad

Roi Danton a Augustus - Rhodanův syn a robot zůstanou na Partocově Hradu

1400 metrů dlouhá a 350 metrů široká válcová loď demontérů, jejíž příď je zaoblená a záď hladká, zaujme pozici ve vzdálenosti několika světelných minut a začne naplňovat své energetické zásobníky pomocí hyperprostorových čerpadel.

Z laboratoře s hydrogenátorem v centru Hradu Roi Danton, kterému Reginald Bull a Jentho Kanthall přenechali velení nad komandem, začíná prohledávat Partocův Hrad. Gucky věří, že impulzy hledaného Perryho Rhodana a Atlana zachycuje v jedné řídící skříni, ale mutant Wuriu Sengu, jehož vědomí nosí Walik Kauk, uvnitř nic nevidí. Také Payne Hamiller a Geoffry Abel Waringer stojí před záhadou.

Perry Rhodan s Atlanem se bezprostředně po nalezení klíče ocitnou v proudu jako míč velkých útvarů. Rhodanovi je jasné, že se Partocův Hrad byl silně zmenšen a ukryt v mikrouniversu. Návštěvníků, kteří do této časoprostorové skladby skrz styčnou plochu s normálním vesmírem vstoupí nebo jí opustí, se automaticky přizpůsobí její velikosti. Kvůli hyperenergetické interakci jejich buněčných aktivátorů s řídícími přístroji androidů si ale Terranec a Arkonidan při dislokaci Hradu zachovali svou malou velikost a dostali se do toku elementárních částic. Atlan si mlhavě vzpomene na jiné mikrouniversum1).

Atlan s Rhodanem nakonec narazí na Strömera, Psiona, ze kterého vycházejí telepatické impulzy. V nadpozemsky krásném, jasně zářícím a ve stejnoměrných intervalech pulzujícím psí-kvantu věří, že objevili spojovací článek mezi duchem a hmotou. Strömer má za úkol odstraňovat cizí tělesa z proudu částic. Nepatrná černá díra v jeho středu přitáhne také Rhodana a Atlana.

Guckym objevená řídící skříňka exploduje, a oba nezvěstní se objeví jako zevnitř planoucí postavy. Když se svou nebezpečnou energetickou aurou dotknou oblasti, kterou prochází jiná energie, vyvolají peklo. Toss Garanesh, Pola Konor, Meen Dosetho, Brus Tätner, Kole Zepran a Kyrina Meteor, vědci a technici BÁZE, kteří se k nim přiblíží, se rozpadnou.

Reginald Bull a Jentho Kanthall nechají poté kosmický Hrad evakuovat. Jen Roi Danton tam na vlastní přání zůstane. Na rozkaz Laireho, který doufá, že tím urychlí návrat BÁZE do Mléčné dráhy, stojí Rhodanovu synovi po boku K2 robot Augustus. Ale ani Danton s robotem nemůžou pomoci změněným, kteří vyvolávají další spoušť. Když je Danton zraněn odlétnuvší skříňkou, která se uvolnila ze stěny, odveze Augustus Terrance se space-jetem na BÁZI.

Ve stejném okamžiku se Rhodan a Atlan, oklopeni svítící aurou, objeví na povrchu Hradu.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál