Atlan 210 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 210
Název:Čarodějnice z Yardenu
(Die Hexe von Yarden)
Autor:Dirk Hess
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Vargani
« AT 209 • chronologicky • AT 211 »
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.498 da Ark
Je z Ledové sféry - je nesmrtelná

Vargan Karshkar cestuje se svou dvojitou pyramidovou lodí mimo Ledovou sféru v mikrosvětě. Slyšela o cizinci a jeho společníkovi, o které mocní Ledové sféry projevují velký zájem. Cizinec zplodil s Ištar potomka jménem Chapat, kterého Erinnyes unesl do Jardenu. Muž dorazil na vnímající základnu, kam nyní Karshkar míří. To, co fungovalo u Ištar, by mělo fungovat i u ní.

Aby Karshkarovi zkrátili čas, jsou na palubě Zaphiro a Terziul. Když se Vargan přiblíží k senzibilní základně, zjistí, že na stanici útočí Tejonthiané. V kyslíkovém světě se nachází 18 jednotek Tejonther. Karshkar ví, že cizinec a jeho společník dorazili na základnu pomocí vysílače. Při pohledu na Tejonthera začne přemýšlet, jak by si z jednoho z těchto tvorů mohla udělat svého kamaráda. Rozhodne se, že roboti Terziula z dvojité pyramidové lodi odstraní. Stroje ho odtáhnou do blízkosti základny a jednoduše ho pustí. Terziul utrpí odřeniny a modřiny, když narazí na nerovný povrch planety.

Atlan a Crysalgira trpí na základně vnímajících silnými rematerializačními bolestmi. Nemají však čas na zotavení. Tejontherové napadli základnu a svádějí tvrdou přestřelku s roboty. Oba Arkonidé se několikrát dostanou do palebné linie. Jeden z robotů je osloví dokonalým varganským jazykem a prohlásí, že je chce odvést ke své paní. Stroj je však proražen energetickým paprskem. Tejontherské komando vedené Yürgaamem opraví Atlanův názor, že dorazil do Yardenu. Arkonidé musí následovat Tejonthiany na otevřené prostranství.

Tejonthianské komando se musí potýkat nejen s varganskými roboty, ale také s útoky fauny planety. Terziul, který se připojil k Vaarnyho skupině, se seznámí s trávicími šťávami obřího podzemního zvířete. Utrpí bolestivé popáleniny na nohou a přijde o část žluté srsti. Všichni Tejontherové ve skupině se stanou obětí bestie. Pouze Terziul má štěstí a je ušetřen.

Tejonthian se vybaví blasterem, výbušnými kapslemi a vibračním nožem. Poté se vydá k přistávací ploše Karškarovy lodi. Hledá způsob, jak zničit dvojitou pyramidovou loď spolu s Varganinem. Odpálí jednu z výbušných kapslí. Naneštěstí se peklo plamenů, které výbuch zažehl, rozšíří i Terziulovým směrem. Přestože prchá na loď, plameny ho zasáhnou. Karshkar není ochoten otevřít záchrannou přechodovou komoru. Teplo způsobí explozi zbývajících rozbušek. Terziul je doslova roztrhán na kusy.

Yürgaamovu skupinu ohrožuje lesní požár. Útok velkých ještěrů dává oběma Arkonidům příležitost k útěku. Yürgaam je zabita plazem. Tejontherové mají příliš mnoho práce s ještěry, kteří měří přes pět metrů, než aby se starali o Atlan a Crysalgira. Oba společníci velmi trpí dušností a horkem. S obtížemi se dostanou do skalní štěrbiny, která jim poskytuje klamné bezpečí. Požár rychle spotřebovává kyslík. Atlan a Crysalgira ztratí vědomí.

Atlan se probudí v luxusně zařízených kajutách. Kromě bederní roušky není oblečen. Jeho tělo bylo očištěno, popáleniny byly ošetřeny a jsou téměř zahojeny. Crysalgira není nikde vidět. Místo toho se objeví Karshkar. Vargan pohladí křišťálového prince. Aby skryla vrásčitý obličej, nosí biomasku, které si Atlan okamžitě všimne. Tropoyther se vyhýbá otázkám o Crysalgiře. Kdyby Atlan vyhověl Varganovu přání zplodit potomka, mohla by ho za odměnu čekat nesmrtelnost. Křišťálový princ si však nemyslí, že by měl žít v pozlacené kleci, protože nesmí opustit místo, kde se má nacházet, aby mocnostem Ledové sféry neprozradil, kde se nachází.

Křišťálový princ přináší varganům jen pohrdání. Karškar, rozzuřený odmítnutím, vyhrožuje, že princeznu Crysalgiru nechá popravit. Utíká ze stanice na tajnou planetu Tropoyther. V rajském parku najde několikapatrový dům. Uvnitř budovy se setkává se Subbi Mirackem, který byl již psychogenerátorem těžce zasažen. Vargan trpí jakousi paranoiou a bojí se neznámého útočníka, který ve skutečnosti neexistuje. Hned poté, co se Atlantovi podaří opustit dům se Subbi Mirackem, zasáhne ho paralyzující paprsek. S otevřenýma, ale nehybnýma očima musí křišťálový princ sledovat, jak se Mirackovo tělo začíná zmenšovat. Vliv konzervačního energetického pole odumírá na volném prostranství. Subbi Mirack umírá ve vražedné agónii.

Roboti odvezou Atlan zpět na stanici Vargan. Karshkar se nevzdá svého plánu počít dítě s Atlanem. Ale Crysalgira jí stojí v cestě. Vargan chce princeznu popravit a nechat křišťálového prince, aby tomu přihlížel. Zatímco se Karshkar připravuje, Atlan se snaží uniknout ze salonu, který mu slouží jako kajuta. Uplatňuje přitom tikovskou horečku. Karshkar se obává o Arkonidův život a nechá ho převézt na ošetřovnu základny. Zdravotnické zařízení se snaží bojovat s tikoickou horečkou. Karshkar se domnívá, že Arkonid si z něj dělá legraci, a vyhrožuje, že Crysalgira rozpitvá, aby se dozvěděl více o stavbě arkonidských těl.

Atlantu se podaří horečku potlačit. Během několika minut se jeho tělesné funkce vrátí do normálu. Zaphiro vstoupí do medostanice a přinese Atanovi jeho kovový oblek Tejonthian. Chce, aby Atlan odjel co nejdříve. Pak je Zaphiro opět oblíbencem své paní. Atlan naléhá na Karškarovy přisluhovače, aby ho odvedli do laboratoře, kde se zdržuje Crysalgira. Princezna je mrtvá. Zabil ji silný výboj elektřiny. Zaphiro zjistí, že smrt nastala před dvanácti minutami, a je také schopen zaznamenat slabé mozkové impulzy. Nyní je třeba si pospíšit. Atlan vytáhne z kapsy své kombinézy jednu ze dvou kuliček života, které mu zbyly. Vloží ji Crysalgiře do úst. Princezna se probouzí. Zaphiro podává Arkonidovi stimulační drogy. Atlan zvedne Crysalgiru a vrhne se s ní do odpadkového žlabu. Odtud se dostanou ven ze základny. Princezna je již schopna samostatně dojít k dvojité pyramidové lodi vzdálené asi 500 metrů. Do lodi vstupují otevřenou přechodovou komorou. Atlan si ze skladu pořídí dva varganské tyčové zářiče. V řídicím centru lodi s dvojitou pyramidou se setkávají s Karshkarem. Atlan vystřelí na Vargana, který je tímto činem omráčen. Křišťálový princ odzbrojí Karshkara. Zaphiro vstoupí do řídicího centra, ale chová se pasivně. Karshkar si v mžiku vloží do úst malou kapsli a klesne mrtvý k zemi. Zaphiro přestává plnit své životní funkce. Roboti napadnou loď. Zdá se, že je nikdo nedokáže zastavit.

Náhle se v Atlantově mozku ozve hlas. Chapat odpovídá. Je také na palubě vesmírné lodi. Jeho tělíčko se vyvinulo. Telepaticky sdělí otci deaktivační kód útočících robotů. Stroje jsou zastaveny. Chapat, jehož ruce a nohy jsou dobře vycvičené, zničí modul pro přežití. Atlan vloží svého syna do Crysalgiřiny náruče. Chapat umí létat na dvojité pyramidové lodi: Za Atlan a Arkon - na život a na smrt!

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Hexe_von_Yarden« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál