Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 212
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 212
Název:Lovecká planeta nesmrtelných
(Jagdplanet des Unsterblichen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Vargani
« AT 211 • chronologicky • AT 213 »
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10‘498 da Ark
Smrt čeká v jiné dimenzi - s Ištar na světě mutací

Planeta Xermatock s částečně obludnou faunou slouží Varganu Mantrarogginovi jako lovecká planeta. Se svým psem Mottizzerem se toulá džunglí a hledá kořist. Potká obrovského býka s obrovskými rohy. Než se obrovské rozzuřené zvíře dostane k Varganovi, zasáhne ho projektil do krku a padne mrtvé. Mantraroggin oddělí lebku kořisti od trupu a hodlá ji vzít na palubu své dvojité pyramidové lodi jako trofej. Vypukne vražedný boj s odpoledními ptáky, kteří se ve velkém počtu vrhnou na mršinu. Vargane se rozruší a utrpí několik zranění. Teprve když na bojiště dorazí Mottizzer, boj se obrátí v Mantrarogginův prospěch.

Na palubě své lodi Vargane pozoruje havárii dvojité pyramidové lodi. Okamžitě se vydává s Mottizzerem na palubě kluzáku na místo nehody. Svaří přepážku. Ve velitelském centru najde pět lidí, kteří ztratili vědomí. Ani ho nenapadne pomoci dvěma Varganům a třem cizincům, ale místo toho je hrubě naloží do svého kluzáku. Na pěti různých místech světa džungle jednoduše vyhodí lidi v bezvědomí z lodi. Zanechává za sebou po jednom energetickém zářiči. Mantraroggin se už těší na lov, který začne následující den a bude pro něj velkou zábavou.

Než se Haitaschar stačí pořádně probrat, napadne ji obří dravec, zabije ji a částečně sežere. O zbytek se postará velký černý hmyz. Naštěstí se vše odehraje tak rychle, že si krásná Vargan svého hrůzného konce ani nevšimne. Když Mantraroggin dorazí, nenajde už žádného nepřítele. Jen několik útržků ženského oděvu, kusy zkrvaveného masa a nedotčený energetický vysílač naznačují Haitasharův konec.

Fartuloon a Ishtar musí také bojovat proti zvířatům a rostlinám. Oba společníci se najdou. Mantraroggin nasadí Mottizzer na Fartuloon. Pes vede svého pána ke dvěma obětem lovu. Mantraroggin, který chce Fartulóna a Ištar vyřídit sám, pošle Mottizzera do delty řeky hledat čtvrtého odhaleného.

Mantraroggin, velký lovec z Xermatocku, vystřelí na svou kořist. Fartuloon těsně uniká projektilu. Oba společníci se pustí do přestřelky s varganem.

V deltě řeky se zdržuje Corpkor. Přiměje ptáka, aby přiletěl k dvojité pyramidové lodi Ištar a informoval ho tak o její poloze. Pak se vydá na náročnou cestu. Na malém ostrůvku v bažinatém terénu se setkává s Mottizzerem. Pánovi zvířat se podaří navázat kontakt s loveckým psem. Jeho schopnost mu pomůže spřátelit se s Mottizzerem. Ohař upustí od svého úmyslu zabít Korpkora. Zvíře se spojí s Arkonidem a bezpečně ho dovede k havarované vesmírné lodi. Z Ištariny lodi je nyní jen vrak. Pouze jeden z kluzáků přežil havárii relativně nepoškozený. Corpkor se vybaví zbraněmi a dalšími užitečnými předměty, nakrmí Mottizzera a pak odletí k Mantrarogginově vesmírné lodi, která přistála nedaleko. Vargan není na palubě. Corpkor zničí nějaké zařízení a kabelový svazek ve velitelském centru. Oprava potrvá několik týdnů. Nyní Corpkor letí se svým novým přítelem na místo, kde Fartuloon a Ishtar bojují s Mantrarogginem. Mottizzer vede. Corpkor se připojí ke svým přátelům. Mantraroggin ustupuje a snaží se dostat ke své lodi.

Korpor, Fartuloon, Ištar a Mottizzer následují lovce. Pes má zabránit svému bývalému pánovi v zabíjení společníků.

Mantraroggin mezitím dorazil na svou loď a vysílačkou posílá zprávu Yardenovi. Žádá o rychlou pomoc. Mottizzer se objeví ve velitelském centru. Pes se vrhne na Varganovu ruku, v níž drží revolver. Mottizzer dává svému pánovi znamení, aby své nové přátele nezabíjel. Mantraroggin nožem zasadí zvířeti bolestivou ránu na krku. Mottizzer se nyní pořádně zakousne. Nůž zavíří vzduchem a zasáhne psa do ramene. Mottizzer strhne Mantraroggina na zem. Pes nenávistně skočí Vargenovi na hruď a zakousne se mu do krku. Posledním reflexem vrazí Mantraroggin nůž hluboko do Mottizzerova těla. Pak vargan zemře.

Fartuloon a Corpkor odnesou psa do lodní nemocnice a ošetří mu zranění. Poté se oba muži a Ištar věnují osobní hygieně. Druhý den ráno se vydali hledat Ledový dráp. Mottizzer udává směr. Na okraji džungle najdou Chretkora v obranné bitvě proti obřím pterosaurům. Ledový dráp se brání paprskovými střelami a schopností zmrazit cokoli na led. Přátelé zasáhnou do boje a dají Chretkorovi možnost pomalu se probojovat ke kluzáku. Mottizzer se nezadržitelně vrhá na jednoho z létajících ještěrek. Rány zobákem ho zraní a pes se kulhavě vrátí na kluzák. Na Mottizzera zezadu přilétají dva zranění dinosauři. Jeden z ještěrů prorazí loveckému psovi zobákem břicho, zatímco druhý svými ostrými drápy rozdrtí Mottizzerovo již mrtvé tělo. Kluzák rychle nabere výšku, takže ho pterosauři nemohou sledovat a odkloní se.

Přátelé se snaží napravit škody, které způsobil Corpkor. Úspěch se dostavuje pomalu. Iceclaw upozorní Fartuloona na úkaz na obloze. Nad bezprostřední blízkostí dvojité pyramidové lodi se snáší obrovská mlha. Z mlhy vertikálně padají nitkovité útvary dlouhé jako prst. Mikrobi se začnou zuřivě množit a spotřebovávat veškerý kyslík v okolí. Protože jsou systémy kosmické lodi přepnuty na přívod vzduchu zvenčí, je na palubě také nedostatek kyslíku. Čtyři přátelé ztratí vědomí a ani si nevšimnou, že na loď s dvojitou pyramidou vtrhlo několik ozbrojených Varganů. Thayntro a jeho muži zajmou Fartuloona, Ishtar, Iceclaw a Corpkora. Jejich úkolem je odvézt je do Jardenu. Loď Mantraroggins je ponechána jako hrobka na Xermocku.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Jagdplanet_des_Unsterblichen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)