Perry Rhodan 1031 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1031
Název:Mise časový most
(Mission Zeitbrücke)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 NGL = 4011
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - šéf Hanzy jako vůdce mise Časový most

Geoffry Abel Waringer a Achmed Presley Hawk - společníci Perryho Rhodana

Ras Čubaj - teleporter ztrácí svou psíschopnost

Galyanh ze Seertosu - velitelka DULIVANU

Poté co jsou časové výhybky objeveny v oblasti M 13 u Arxisto1), poblíž Velkého Magellanova mračna u Tolpexu, v sektoru Arphan-Zor u Dawoque-2, v Eastside u Warphemu a v periférii centrálního sektoru Mléčné dráhy u Serphine-4, je pět příslušných obchodních kanceláří evakuováno2). Nepravidelné vytváření časového odpadu, který jak se zdá pochází z 600‘000 let v budoucnosti ležícího kontinua3), poukazuje na to, že Seth-Apophisův vývoj časových výhybek se nachází ještě v experimentálním stádiu. Asi čtyři týdny po vyklizení Arxisto1) zaútočí silná flotila Kosmické Hanzy na časovou výhybku, která obchodní kancelář zásobuje časovým odpadem. Ypsilonovitá kolejnice je ale ve vzdálenosti pěti mil obklopena neprostupnou bariérou a začne vrhat proti útočníkům hmotu. Řetězec deseti TSUNAMI, které jsou svými ASP přesunuty o dvě sekundy do budoucnosti, vytvoří poté časový most, aby obranný val výhybky překonali. Perry Rhodan, Geoffry Abel Waringer, Ras Čubaj a Oxtorňan Achmed Presley Hawk projdou koridorem a odstartují s pomocným člunem poslední TSUNAMI k časové výhybce. Blízkost labilní zóny, která obklopuje časový most o průměru jen 220 metrů, vede ke zpomalení průběhu času na TSUNAMI.

Na Rhodanovu otázku Hawk prozradí, že jeho předek Omar Hawk4) se asi před třemi sty lety krátkodobě zdržoval s Baar Lunem5) na Oxtorne6). Zatímco se pomocný člun přibližuje k časové výhybce, podléhá jeho posádka opakovaně časovým posunům. Rhodan se dočasně nachází v kosmické lodi, která útočí na ocelový svět Stallnag, poté se ocitne v časové hrobce pod Rudým palácem na Ferrolu7), který navštívil během luštění Galaktické hádanky8) a získá dlouho blokované vzpomínky na setkání s ID, když mu bylo devět let9). Nakonec zpozoruje fenomén, který mu připomene energetickou trhlinu, které se objevovaly během překrývání Einsteinova kontinua s vesmírem Druufů10). Po přistání na časové výhybce, na které chce Rhodan a jeho společníci umístit gravitační a arkonské bomby, zapadne pomocný člun do jejího trupu skládajícího se z formovací energie. Waringer, Hawk a bomby se poté propadnou skrz. Dostanou se do chaosu časovým odpadem naplněného vnitřku výhybky a nakonec jsou společně s bombami vyzářeni na Arxisto. Kogge KATHRYN, který předtím v systému Arx objevil impulzy buněčného aktivátoru Icho Tolota11), zachytí jejich volání o pomoc a oba muže zachrání, dříve než se spustí načasované bomby. Ukáže se ale, že citlivé odpalovací zařízení se při transferu na Arxisto deaktivovalo.

Rhodan a Čubaj následují Hawka a Waringera do nitra časové výhybky, zmizelé ale neobjeví. Po setkání s inteligentními bytostmi, které vypadají jako mramorové kuličky, se s pomocí Oka zachrání před novými masami časového odpadu do jedné TSUNAMI, která je ohrožována nestabilitou časového mostu kvůli časovým průrazům. Rhodanovi se podaří sesynchronizovat TSUNAMI a vzdálit se z nebezpečné oblasti bariéry.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál