Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 571
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 571
Název:Kosmická loď posedlých
(Raumschiff der Besessenen)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině:2020, přeloženo (kulometcik, Mystyk)
Čas děje: 3444
Asporcové jsou v nouzi - a Perry Rhodan startuje do nejistoty
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor vezme do přísahy Nový Sbor mutantů.

Lord Zwiebus – Instinktivní strážce Perryho Rhodana.

Mentro Kosum – Emonaut TIMORU.

Heydrac Koat – Posel posedlosti.

Profesor van Eileind – Ezialista na palubě TIMORU.

Gucky – Vegetarián mluvící o steaku.

Po odkrytí pomlouvačné kampaně proti Munisho Aerce a Merytot Bowarote konfrontuje Perry Rhodan osobně Bount Terhera se zločinnými intrikami šéfa jeho propagandy, plukovník Carlyona, jakož i s příklady vlastního chybného chování v minulosti a podporuje přitom slušné zacházení se svými politickými protivníky. Carlyon spáchá sebevraždu.

Protože po třech týdnech stále ještě nepřišlo žádné hlášení z OSSATA, odstartuje Rhodan 10. března 3444 s Atlanem, Roiem Dantonem, Alaskou Saedelaerem, Icho Tolotem, Dalaimocem Rorvicem, Tatcherem a Hainuem, Guckym, Rasem Čubajem, Ribaldem Corellem, Irminou Kotčistowovou, Merkošem, Takvorianem, Lordem Zwiebusem a Paladinem IV v Mentro Kosumem řízeném těžkém křižníku TIMOR k systému velkého žlutočerveného slunce Rattley, jehož čtvrtou planetou Asporc je1). Během letu oznámuje Asporco Heydrac Koat, že "hlasy trýzně" se poprvé objevili před osmi let na Asporcu a že to na planetách před třemi lety díky "procitnutí ducha" vedlo k rychlému vývinu vědy a techniky. Tento pozitivní účinek Rojem zmanipulované gravitační konstanty svádí Tatcher a Hainu na kov hřebínkovitých ozdob, které Asporcové už dlouhý čas nosí a který jim propůjčuje schopnost "temného vidění" a "zvláštního slyšení", čímž jim dávají schopnost infravidění a ultraslyšení. Při novému útoku využijí hlasy trýzně Lorda Zwiebuse jako katalyzátor. Mentro Kosum zmanipuluje kurz lodí, Irmina Kotčistowová vyvolá symptomy Lashatských neštovic2), Tolot zuří v lodi, a Whisper se pokusí, Rhodana k zardousit. Corello cítí být zprostředkovatelem toho, se kterým Hlasy trýzně chtějí jednat. Další útok, kterému ani duchovní blok mutantů nedokáže zabránit, vyvolá v lodi chaotické stavy, ale Atlan pozná, že neznámé mocnosti zřejmý nejsou s to, své síly koordinovaně zaměřit na cíl.

Při obletu Asporcu zachytí mutanti od jeho obyvatel impulsy šílenství. Dříve on sám padne za oběť hrozivé moci, podává poslední pozůstaly OSSATY rádiově zprávu, že všichni ostatní členové posádky byli zničeni nestvůrami. Kosum přistane s TIMOREM v neobydlené oblasti planety.