Heydrac Koat

Informace o postavě:
Datum narození:?
Místo narození:Asporc
Úmrtí:?
Výška:1.70 m
Národ:Asporcové
Popis:humanoidní
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 570: Hlasy trýzně
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 571: Kosmická loď posedlých
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Heydrac Koat byl Asporco, kterého Hlasy trýzně přivedly na Terru.

Vzhled

Asporco byl téměř humanoidní a vysoký kolem 1.70 metru. Jeho hlava měla tvar obrácené hrušky. Mezi dvěma laloky nosil na hlavě tyrkysově zbarvenou sponku z PEZ-kovu. Pod dvojklannýma, nehybnýma fasetovýma očima se nacházely štěrbiny dýchacích orgánů. Jeho vyklenutá ústa byla napůl otevřena a ukazovala dvě řady silných zubů. Oblečen byl do načervenalé kombinézy.

Charakteristika

Heydrac Koat byl mírumilovnou bytostí. Když byl ale ovlivněn Hlasy trýzně, stával se nevypočitatelným rizikem. Pod parapsychickým vlivem si vyvinul paraschopnost každého zničit, kdo proti němu vystoupil.

Po noční můře prožité s bojovými roboty na EX-887-VRT měl Asporco panický strach z robotů. Ačkoliv Terrance jako stavitele strojů v prvních okamžicích nenáviděl, změnily se jeho pocity, když se o něj dobře postaraly. Koat se bál o nic netušící cizince a pokoušel se je varovat před hrozícím nebezpečím. Přes zbarvení své kůže se pokoušel komunikovat s Terranci. Zrzavou kštici Reginalda Bulla nedokázal ale v plné kráse napodobit.

Životopis

Heydrac Koat patřil ke 400 vědcům, kteří hnáni Hlasy trýzně zkoumali na Asporcu ztroskotajivší a opuštěný Explorer EX-887-VRT, když ten náhle kvůli hyperimpulzu odstartoval a vydal se dálkově ovládaným letem zpět na Terru. Většinové rozhodnutí Asporců pokusit se let narušit bylo nerozumné. Kvůli spuštění chybného programu začali roboti zabíjet Asporcy na exploreru. Jemu jedinému se podařilo ukrýt se v komoře a masakr přežít.

12. února 3444 přistál EX-887-VRT na Zemi. Tam rozpoutali Hlasy trýzně přes Heydraca Koata psionickou bouři, proti které nezmohli nic ani členové Nového sboru mutantů. Asporco se pokusil varovat Terrance před nebezpečím Hlasů trýzně, ale ty mu zabránili, je prozradit. Po konci parapsychického útoku upadl Koat do téměř mrtvolné ztuhlosti, ze které se krátce probudil, aby Perry Rhodanovi řekl prorocká slova: Pomozte mému národu, nebo zaniknete.

Když Perry Rhodan 10. března 3444 s TIMOR odletěl na Asporc, aby přišel na původ nebezpečí, nacházel se stále ještě bezvědomý Asporco na palubě. Po probuzení vyprávěl Rhodanovi a Atlanovi dějiny svého národa, který byl již osm let ovládán Hlasy trýzně. Během letu využívaly Hlasy trýzně různé členy posádky k novým paraútokům, které několikrát mířily také na Asporca. Po přistání na Asporcu propustil Perry Rhodan, který v té době rovněž nebyl pánem své vlastní vůle, Heydraca Koata, aby tímto gestem demonstroval Asporcům svou dobrou vůli. Po opuštění lodi se Heydrac Koat už nikdy neobjevil.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!