Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 573
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 573
Název:Lady a barbar
(Die Lady und der Barbar)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Velká hra Sandala Tolka – válečník z Exoty Alpha odhalí tajemství Plophosu
Hlavní postavy románu:

Sandal Tolk – Válečník z Exoty Alpha přijme roli osobního strážce.

Orana Sestore – Žena dostane velení nad bojovou lodí Solární flotily.

Munisho Aerce – Vládnoucí starosta z Plophosu.

Derek Aragon – Druhý tajemník pozemského velvyslanectví na Plophosu.

Horcyrov Vuzton – Antijský kněz.

Kolují zvěsti o tom, že Munisho Aerce, Obman Plophosu, chce překvapivými důkazy podpořit Bount Terherův požadavek o předčasné volby.

V Sluneční soustavě1) je 14. března 3444 v jedné ze soustavy Eugaul přilétající kosmické lodi objevena mrtvola se svazkem účetních záznamů, ze které vyplývá, že starosta je vydírán. Galbraith Deighton pošle oficiálně na majorku povýšenou Oranu Sestore2) a Sandala Tolka3) s tím lehkým křižníkem TOROSA na Plophos, aby zjistili, zda Terhera za vydírání stojí a zda odpovídá pravdě tvrzení, že Munisho Aerce při své volbě na Obmana odstranil své politické protivníky vražednou kampaní. Tolk, který oficiálně působí jako osobní strážce Orany Sestore, upadne při svém pátrání do rukou Antiovi Horcyrov Vuztonovi. 22. březen se ale může vrátit do New Taylor a informovat agenta SolAbu Dereka Aragona. Ukáže se, že kněz Báalolu pomluvy zinscenoval, aby Munisho Aerce na sobě učinil závislým a později tak přes něj mohl získat vliv na pozemskou politiku. Když mu hrozí zatčení, uteče Vuzton a je Tolkem zabit. 27. březen se Orana Sestore a Sandal Tolk vrací zpět na Zemi4).

Munisho Aerce zůstává ve své dosavadní pozici a rozhodne se, stejně jako Merytot Bowarote, zůstat u původního termínu voleb.