Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 529
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 529
Název:Poslední dny amazonek
(Die letzten Tage der Amazonen)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2023, přeloženo (Tower)
Čas děje: 34403442
Setba dobyvatelů vzejde – a konec planety se blíží
Hlavní postavy románu:

MUŽ – Namísto jména má jen číslo.

Vanilla Dutchová – Žena z Diane.

Gaby Flintová – Žena z Diane.

Bolanda Trentisová – Žena z Diane.

Cynthia Larrimerová – Žena z Diane.

Sandal Tolk – Mstitel z Exoty Alpha.

Tahonka – No – Sandalův přítel a spolubojovník.

Perry Rhodan – Velký administrátor navštěvuje umírající svět.

Když Diane, třetí planeta rudého slunce Emanzopa, podlehne dne 29. listopadu 3440 ohlupení, je muž 12‘777 – 0181 – NZ jediným imunním. Obyvatelé Diane jsou technologicky zaostalí potomci pěti tisíc žen, které v roce 2434 přistály s dvěma sty padesáti matriarchisticky vychovanými muži v osmi set metrové kulovité lodi MEDUSA, aby podnikly sociologický experiment. Díky genetickým změnám, které s sebou přinesl rozmnožovací program, tvoří muži v planetární populaci mizivou menšinu bez práv, sloužící pouze k rozmnožování. Ohlupení přeruší už osmdesát dva let trvající válku mezi viriliskami, jež chtějí zachovat podřadnou pozici mužů, egoistkami, jejichž cílem je úplné odstranění mužů, a neogolistkami, požadujícími rovnoprávnost mezi muži a ženami.

S generálem Vanillou Dutchovou, umělkyní Gaby Flintovou, chemobioložkou Bolandou Trentisovou a genetičkou Cynthií Larrimerovou přečká 12‘777 – 0181 – NZ čas ohlupení v Sile života. Díky činnosti houbovitého plavidla, které přistálo dne 4. ledna 3442, zmizí ohlupení, a 12‘777 – 0181 – NZ a jeho společnice se ocitnou ve víru obnovené války mezi třemi skupinami na Diane. Působením vzrůstající gravitace a teploty zemře po Cynthii Larrimerové také Bolanda Trentisová. Aby našel zmizelou Gaby Flintovou, oddělí se nakonec 12‘777 – 0181 – NZ od Vanilly Dutchové.

Dne 19. března dosedne plástvová loď na Diane. Sandal Tolk, který se v ní zdržuje spolu se Tahonkou – No, zavolá druhého dne Perryho Rhodana. Administrátor v tu dobu s GOOD HOPE II a INTERSOLAREM sleduje tisíc nových plástvových lodí. Zatímco INTERSOLAR odežene strážní loďstvo, dosáhnou tři space jety s Rhodanem, Alaskou Saedelaerem, Joaquinem Manuelem Cascalem, Nerkenem Lostem, Rasem Čubajem, Guckym a dalšími imunní planety Diane. Rhodan, Tolk, Tahonka – No a xenolog Sophtorn Pienager sledují, jak se hruškovité bytosti, Žlutí dobyvatelé, ve svých šestihranných buňkách plástve rozdělí v sedm potomků. Tím se objasní, že houbovitou lodí vyvolaná gravitace 2,2156 gravu a teplota 62,7134 stupňů Celsia představuje nutnou podmínku pro rozmnožování Žlutých dobyvatelů, kteří podle Tahonky – No obývají v Roji dva až tři tisíce planet.

V Matce zrození, svatyni Diane (jíž je v reprodukční laboratoří reorganizovaná MEDUSA), objeví Rhodan a jeho průvodce 12‘777 – 0181 – NZ. Ten umírá, když musí akceptovat, že Gaby, která s ním čekala dítě, je po smrti. Se Sandalem Tolkem a Kostěným na palubě opustí GOOD HOPE II a INTERSOLAR systém k zániku odsouzené planety.