Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Tats-Tor
hledat
Astronomická data:
Sluneční soustava:Morag
Průměr:jako Země
Atmosféra:dýchatelná
Gravitace:asi 1.1 g
Pořadí od hvězdy:2
Obyvatelé planety:
Neoarkonidané

Tats-Tor je druhou planetou žlutobílého slunce Morag a nachází se 7132 světelných let od Země. Tats-Tor je veliká asi jako Země, disponuje dýchatelnou atmosférou a gravitace je tu o něco vyšší než na Teře. Její nepatrná vzdálenost od hvězdy způsobovala horké a suché klima, navzdory tomu zde existovalo mnoho oceánů a obrovské pralesy.

Planeta byla kolonizována kolem roku 1000 před Kristem Arkonidany. V roce 2040 byl Tats-Tor díky svému nerostnému bohatství důležitým překladištěm pro kosmické lodě Impéria. Byl zde provozován čilý obchod. Z Akonaru, hlavního města, odlétalo a přilétalo mnoho kosmických lodí různých národů.

Obyvatelé si říkali Neoarkonidané, zevnějškem se nijak neodlišovali od hrdých a arogantních Arkonidanů. Byli hrdí a strašlivě namyšlení na svůj původ, ale s ostatními národy jednali s blahosklonností.

Pokud s nimi ale chtěl někdo jednat, musel se jim podřídit.

Historie

V roce 2040 měla být Tats-Tor další oblastí, kterou zasáhne překrytová fronta mezi naším vesmírem a Rudým vesmírem, kvůli čemuž tam přiletěla skupina Terranců s gazelou.

S pomocí generátoru čočkového pole pronikli muži do cizí časové roviny, ale generátor v gazele byl zničen. Následně zmizeli i s celým obyvatelstvem planety. Perry Rhodanovi se odtud později nepodařilo dostat se s novým čočkovým generátorem do cizí časové roviny za nimi.

Po sedmi měsících se ale vrátí s nově vyvinutým generátorem čočkového pole, naleznou a osvobodí komando, pro které mezitím uplynulo jen osm dní.