Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 59
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 59
Název:Návrat z nicoty
(Rückkehr aus dem Nichts)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Trhlina v prostoru pohlcuje obyvatele planet - ale tři Terranci se vrátí zpět...
Hlavní postavy románu:

Poručík Marcel Rous - Do akce na Mirsalu II se přihlásil dobrovolně

Fellmer Lloyd - Člen Sboru mutantů

Rosita Peres - Kosmopsycholožka je přenesena zpět z místa, z něhož se zatím nikdo nevrátil

Komisař Flaring - Smělý Mirsalan

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria a velitel DRUSUSU

Regent z Arkonu - Dokonalý robot je v nevýhodě

Když byla poručíku Marceli Rousovi, kosmopsycholožce Rositě Perézové a telepatu a zaměřovači Fellmeru Lloydovi implantována pod kůži mikrovysílačka, přistáli tito tři s gazelou na planetě Mirsal II, jejíž humanoidní obyvatelé právě stojí na počátku prvních kosmických letů.

Když krátce po jejich přistání na Mirsalu II začíná nový útok Neviditelných, mohou Pozemšťané Mirsalany zachránit před zmizením díky silnému ochrannému poli. Na základě analýzy uhlíku 14 z tohoto tajemného fenoménu příslušící této zemi, sestaví Rous tvzení, že útočníci pocházejí z jiné časové dimenze. Změní generátor štítového pole tak, že zhotovil generátor čočkového pole, díky němuž bude možný vstup do cizího vesmíru. Když zmizí Rosita Perézová, pronikne Rous a Lloyd do neznámého světa, ve kterém čas ubíhá dvaasemdesát tisíckrát pomaleji než v jejich vlastním vemíru. Objeví unesené Mirsalany, které si kvůli změněnému toku času spletli se sochami, a zachrání Rositu Perézovou. DRUSUS a ARC-KOOR přistávají na Mirsalu II, zahalí do ochraného pole město Fillinan a vezmou sto tisíc Mirsalanů na palubu. Když nová vlna útoku hrozí zničením jejich generátorů, musí obě lodě odstartovat.

Když Rousova gazela a všichni lidé, kteří ještě zůstali na Mirsalu II, zmizeli při dalším útoku, obrátí se Perry Rhodan znovu na Regenta a s jeho souhlasem přistane na Arkonu III. Positronika, které je problém neznámého času jiného univerza neznámý, usoudí, že je odkázána na pomoc Pozemšťanů, dá Rhodanovi velení nad pětasedmdesáti procenty arkonidské válečné flotily a právo, že může Arkon III používat jeko základnu. Evakuované Mirsalany vysazuje Rhodan na Arkonu I1).