Perry Rhodan 1633 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1633
Název:Past na MAGENTU
(Eine Falle für die MAGENTA)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1200 NGL = 4787
Akonané v sektoru Stouvan - ATK zasahuje
Hlavní postavy románu:

Yeni Zynok - Bluesan zaplatí za svůj idealizmus životem

Tephar Alropis - galaktická rada Akonanů

Keskidi - »bezduchý« Ennox

Rebecca - mluví a jedná pro Akon

Yart Fulgen - šéf ATK přichystává past pro »Modrého hada«

Perry Rhodan - věří nadále v nevinu Henny Zarphis

2. prosince 1200 NGL musí Myles Kantor uznat, že prizmatická pyramida nevydá své tajemství ani při průzkumu během hyperletu FORNAXU1).

Na Mimasu se dozví Perry Rhodan od Karneomera, zástupce Guredoů2), že před několika lety Akonané použili Gomskou bránu transmiterového mostu do ESTARTU a informovali se o transmiterovou techniku Somerů. Jednání bylo vedeno ženou, u které se podle Karneomera nejednalo o Henna Zarphis. Nakonec vyrazí Rhodan na Fulgenovu žádost s ODINEM k Humanidromu.

Protože se vzhledem k ofenzivní akonské politice chtějí stáhnout ze svazku se Sphinxem, pokouší se v Humanidromu galaktická radní všech Bluesanských národů, Apasanka Gyi Ziü, ukonejšit akonského galaktického radního Tephara Alropise, který od Bluesanů požaduje vyslání pomocné flotily. Na rozkaz Gyi Ziü udržuje gatasský diplomat Yeni Zynok, který zas a znovu obtěžován bezduchým Ennoxem Keskidim, kontakt s agentem Tidüfdyli, který mimo Humanidrom špehuje plány Akonanů. Zynok se dozví, že Akonané, poté co anektovali několik planet ve sféře vlivu Arkonu3) a dali je pod obchodní diktát Skokanů, se nyní věnují sektoru Stouvan, ke kterému patří čtrnáct arkonidských koloniálních světů. Po informaci, že bylo rozpoznáno jeho spojení s Tidüfdyli, navštíví Bluesan kosmickou loď svého informátora, nalezne zde ale už jen jeho useknutou hlavu.

Mezitím v hlavním chrámu Humanidromu Tydon z Tramisu, galaktický rada Arkonu, stupňuje své výtky vůči Akonanům. Ennoxové se jednání zúčastní, přičemž Rebecca energicky obhajuje pozici Akonanů a Philipův zástupce Dennis Arkonidany. Fulgen a Rhodan informují Galaktikum o MAGENTĚ4) a XD-transponderu, se kterým se Akonané napojili na arkonidské transmitery a ukradli cenné zboží, aby poškodili arkonidskou ekonomiku ve prospěch Skokanů. Když je Zynok po návratu do Humanidromu zabit explozí zmanipulovnaného Vertigo-robota, odletí Rhodan a Fulgen s ODINEM a TALARIONEM k systému Stouvan.

Fulgen přihrál s akonany sympatizujícím Ennoxům informace, že ATK na Hesteře, druhé planetě slunce Stouvan, vyvyjí Hytrap a že tato nová tajná zbraň má být transmiterem přesunuta na TALARION. Ve skutečnosti se jedná o atrapu, která v naději, že transmiterové vysílání bude zachyceno MAGENTOU, je naplněna 31členným komandem. Jak se očekávalo, 15. prosince se objeví v systému Stouvan MAGENTA. Protože ale poznámka náhle se objevivšího Ennoxe prozradí, že Akonané plán prokoukli, je hytrap na poslední chvíli vyklizen. Když se v TALARIONU rematerializuje, exploduje. MAGENTA prchne, ale důkaz, že ona s XD-transponderem zasáhla do přenášení hytrapu, nemůže být podán.

Když dorazí zpráva, že se Akonané vynořili na Size5), kde je pravý hytrap, který má zaměřovat transmiterové emise MAGENTY, zabudováván do Fulgenovy lodě DAORMEYN6), vydává se Rhodan a Fulgen s ODINEM ke Gladorově hvězdě.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál